Home Podróże sentymentalne MITSUBISHI OUTLANDER NAD WISŁĄ
MITSUBISHI OUTLANDER NAD WISŁĄ Email
Wpisany przez Adam Janczur   
piątek, 02 grudnia 2016 08:42

 

W JANOWCU I KAZIMIERZU

W naszych Auto-Turystycznych podróżach ciągle z sentymentem odwiedzamy niektóre znane i ulubione przez wielu miejsca. Lecz zawsze jak przystało na globtroterów odnajdujemy nowe, ciekawe drogi. Nasz partner – MITSUBISHI OUTLANDER CLEARTEC 4X4 2,0 BENZYNA - to auto, które wjedzie w każde, nawet najtrudniejsze miejsce, więc żadna droga nam nie straszna.

 

ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA FACEBOOK oraz   YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ; I ZLOT MITSUBISHI - RELACJA

 

OBEJRZYJ FILM - MITSUBISHI OUTLANDER 2,0 BENZ. 4X4


Ze stolicy na południe jest obecnie nowy, szeroki wylot. Do Radomia wygodne dwie jezdnie. Potem droga nr 12 w stronę Puław. Piękne tereny, trochę nieznane to dopiero przedsmak tego co nas czeka. Tuż za Zwoleniem dobrze działająca nawigacja z dużym ekranem w Mitsubishi prowadzi nas w stronę Janowca. Tam jest prom przez Wisłę. W okolicy jest jeszcze jeden prom. Ciekawe, czy sa czynne?  - Niestety nie, poziom wody w rzece jest za niski.

 

ZOBACZ TEŻ;   MITSUBISHI OUTLANDER PHEV - TEST

 


Za to Janowiec zachwycił nas ruinami zamku i niedużą, klimatyczną starówką. Jest to mniej znana miejscowość od Kazimierza Dolnego, ale bardzo urokliwa. A my dopiero ją odkryliśmy.

 

ZOBACZ TEŻ;   MITSUBISHI OUTLANDER D 4X4 - TEST


 

 


Przez brak promu trzeba było nadrobić 31 km przez Puławy. Tam dla odmiany jest wspaniały Pałac godny odwiedzenia. Stąd jest już tylko 14 km do Kazimierza.

 

 

 

W jednej z kawiarni można zjeśc takie lody w kształcie Mitsubishi!


Piękny rynek, liczne restauracje, góra trzech krzyży, galerie sztuki i chałki w kształcie kogutów, świeże bardzo smakowite – to wszystko jest znane.

 

 

 


My jednak nie mogliśmy odmówić sobie wjazdu w jeden z licznych, urokliwych wąwozów. Dojechaliśmy aż do …. cmentarza. Cóż, dzień krótki i trzeba wracać. Krótszą nieco drogą przez Puławy,  Kozienice i Górę Kalwarię, wcale nie zatłoczoną, w wielu miejscach dopiero co wyremontowaną i poszerzoną. MITSUBISHI OUTLANDER CLEARTEC 4X4  2,0 BENZYNA okazał się bardzo sprawnym partnerem. Silnik o mocy 150 KM - mimo, iż benzynowy -  jest bardzo elastyczny. Tylko bezstopniową skrzynię biegów zastąpił bym chętnie 6-biegową mechaniczną.

 


 


 

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

AUTO-TURYSTYKA W GRUZJI

 

AUTO-TURYSTYKA W ARMENII

 

AUTO-TURYSTYKA NA PODLASIU


 
Designed by vonfio.de