Home PREMIERY Skody Greenline - premiera
Skody Greenline - premiera PDF Drukuj Email
czwartek, 24 marca 2011 23:46

 

         

             Ekologia to nie tylko moda w XXI wieku, lecz jak się okazuje coraz prężniejsza gałąź gospodarki, krótko mówiąc w przyszłości mamy szansę zdrowiej żyć i zdrowiej umrzeć. Poza autami hybrydowymi i wodorowymi firmy coraz częściej wprowadzają „zielone” swoich modeli samochodów. W ten prężny trend doskonale wpisuje się Skoda.

 


 

 

 

 


            
Właśnie zaprezentowano wszystkie modele w wersji GreenLine, czyli z mniejszym zużyciem paliwa, a co za tym idzie z mniejszą emisją szkodliwych związków. Zmniejszono opory powietrza, przez obniżenie nadwozi, wprowadzono elektronicznie sterowany system start-stop, który przydaje się na światłach i może oszczędzić 0,2-0,4 litra na setkę. Wprowadzono do tych modeli także letnie opony o niskim oporze toczenia, co daje następne dziesiąte części litra na 100 km.

 

Skoda Yeti, Octavia i Superb mają silnik 1,6 TDI o mocy 105 KM a Fabia silnik 1,2 TDI o mocy 75 KM.

Wydawać by się mogło, że to w dzisiejszych  czasach mało ale trzeba przyznać, że te silniki w połączniu z pięciobiegowymi skrzyniami i  wydłużonym przełożeniu głównym  dają sobie całkiem nieźle radę.

Skoda Octavia w takiej konfiguracji zachowaniem przypomnia mi raczej stary nie wysilony  silnik benzynowy 1,6 o mocy 75KM niż diesla. 

 

 


            
Po zapoznaniu się z nową, ekologiczną linią Skody należy stwierdzić, iż będzie to jeszcze mocniejszy konkurent na rynku polskim i światowym, gdyż są ekonomiczne i również od dawna znane z wysokiej niezawodności. Skoda jest szczególnie  mocnym konkurentem na rynku flotowym. Teraz firmy będą mogły zaoszczędzić dużo pieniędzy w skali roku na użytkowaniu aut z serii GreenLine. Gratulujemy pomysłów i czekamy na następne pomysły.

 

 

 

           Tekst: Maciej Szanter i Mirosław Wdzięczkowski

           Zdjęcia: Maciej Szanter

 
Designed by vonfio.de