Home PREMIERY PREMIERA MERCEDESA W POLSCE;
PREMIERA MERCEDESA W POLSCE;
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 14 kwietnia 2012 17:24

 

 

Światowa premiera MERCEDESA w Krakowie!!!

 

Wow…, pół roku przed wejściem do salonów MERCEDESA Nowa Klasa A podbija ulice! Żeby ją zobaczyć, trzeba wybrać się na Rynek Główny do Krakowa. Nowy model, nowy sposób prezentacji – taki jest puls nowej generacji kompaktów. I jeżeli mowa o Mercedesach z tego segmentu, to bądźcie pewni, że jeszcze nie raz Was zaskoczymy…”- powiedział Paweł Miszkowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Mercedes-Benz Cars Polska.

 

ZOBACZ TAKŻE;   W MUZEUM MERCEDESA

 

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;   MERCEDES VIANO W TOSKANII

 

Polska nie jest krajem w którym motoryzacja jest doceniana przez mieszkańców i rządzących. Czasy gdy rocznie sprzedawaliśmy 600 000 modeli, a nad Wisłą były europejskie premiery (m.in. premiera Fiata Siena) to już przeszłość. Teraz, gdy dla świata jesteśmy importerem trujących środowisko starych samochodów, a fakt ten tolerowany jest przez kupujących, rządzących, a nawet szukających medialnego rozgłosu „pseudoekologów”, tylko zaangażowanie osób indywidualnych pozwala aby motoryzacyjna Polska postrzegana była inaczej. Kilka lat temu prezentację Chevroleta Captiva dla dziennikarzy z całego świata zorganizowano w okolicach Zakopanego (zawdzięczamy to Tomkowi Ososiowi który był odpowiedzialny w centrali w Szwajcarii za wybór miejsca prezentacji). Sześć lat po tamtej premierze mamy podobną sytuację – to w Polsce po raz pierwszy na świecie publicznie zaprezentowano nowy model: Mercedesa A.

 

 Tak jak w przypadku Chevroleta, tak i tym razem przekonanie szefostwa w centrali producenta było możliwe tylko dzięki osobistym kontaktom miłośników marki i uroków naszego kraju. Fakt prezentacji Mercedesa A zawdzięczamy: Janowi Madeja Prezesowi zarządu Mercedes - Benz Polska, Pawłowi Miszkowskiemu Dyrektorowi Sprzedaży i Marketingu w firmie i dr Ewie Łabno-Falęckiej Dyrektor PR. Dzięki przekonaniu szefostwa w Stuttgarcie, że Kraków -jako mityczne miasto diametralnie, różne od tysięcy innych miejsc- jest idealny dla pokazania nowego Mercedesa (który także jest odmienny od modeli innych producentów, a nawet dotychczasowego image firmy), obok wieży Ratuszowej na krakowskim rynku stanął nowy model Klasy A.

Kraków został wybrany na premierę Nowej Klasy nie bez przyczyny. Już po raz trzeci Mercedes-Benz jest bowiem partnerem Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF Plus Camera (13–22 kwietnia) w Krakowie. Podczas Gali Otwarcia Festiwalu (13 kwietnia wieczorem) nastąpi rozstrzygnięcie konkursu „Powiedz A…” na krótki film reklamowy o Nowej Klasie A.

 Tekst i zdjęcia: Boguslaw Korzeniowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:

MERCEDES C-KLASSE COUPE

NOWY MERCEDES SLK DIESEL


 

 
Designed by vonfio.de