Home PREMIERY NOWY SUZUKI SX4
NOWY SUZUKI SX4 Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
wtorek, 25 czerwca 2013 22:52

 

Nowa definicja crossovera

 

SUZUKI nie poprzestaje na laurach. Chce nas zachęcić do następnej generacji bardzo znanego i dobrego modelu SX4. Właśnie w stolicy odbyła się pierwsza polska prezentacja modelu, który do sprzedaży wejdzie już we wrześniu.

 

 

Nowy SX4 na pierwszy rzut oka wydaje się o wiele większy niż jego poprzednik. Bryła nadwozia ewidentnie zaprojektowana przy pomocy komputerów straciła na swojej indywidualności. Zyska być może jednak komfort jazdy, szczególnie dla pasażerów tylnej kanapy. W topowej wersji elegance walorem tego samochodu jest przeszklony panoramiczny dach z możliwością przesuwania jego części. We wnętrzu także już po nowemu, a więc wszystko na swoim miejscu, czyli intuicyjnie dostępne. Pod maską po staremu, albo 1,6 benzyna, albo 1,6 diesel. Według mnie 5-przełożeniowa skrzynia biegów współpracująca z benzyniakiem trąci nieco myszką.

 

 

 

Rozmawialiśmy z ambasadorem tego modelu, sportowcem co się zowie Robertem korzeniowskim, czterokrotnym mistrzem olimpijskim. Od razu nas zaskoczył, dodając nowemu SX4 przymiotnik „sportowy”. Mistrz zwrócił też uwagę na pojemny bagażnik, w którym może przewozić różnorodny sprzęt sportowy, a także na listwy z tworzywa sztucznego otaczające nadwozie. „Jeżeli crossover ma porysowane takie plastikowe wykończenia to nie wstyd, znaczy to, że samochód użytkowany jest zgodnie z przeznaczeniem”.

Ciekawe, że nasz superchodziaż zdradzi swoją Grand Vitarę z nową sxsuvką – wszak jest młodsza. Czekamy na Suzuki SX4 w salonach.

 

 

Dane techniczne;

Silnik benzynowy 1586 cm 120 KM przy 6000 obr/min

Max moment obrotowy 156 Nm przy 4400 obr/min

Silnik diesla 1598 cm 120 KM przy 4000 obr/min

Max moment obrotowy 320 Nm przy 1750 obr/min

 

Tekst; Grzegorz Traczewski i Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

SUZUKI KIZASHI W ŁĘCZYCY

NOWY SUZUKI JIMNY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de