Home Rajdy/Rally Citroen DS3 R3 - prezentacja teamu
Citroen DS3 R3 - prezentacja teamu PDF Drukuj Email
wtorek, 22 marca 2011 19:48NEO-Petroeltech Rally Team w Citroenie DS3 R3!

W warszawskiej siedzibie Citroena w ubiegły piątek, 18 marca, odbyła się prezentacja załogi NEO – Petroeltech Rally Team na nadchodzący sezon. Obok zespołu i planów na najbliższe starty, Janek Chmielewski zaprezentował licznie zgromadzonym uczestnikom nowy samochód – Citroena DS3 R3. Tym samym nowy model rajdowego Citroena po raz pierwszy zagościł w polskim cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski.

Dziennikarze i goście specjalni zebrali się w salonie Citroena, aby poznać nowy skład i plany NEO – Petroeltech Rally Team. Janek Chmielewski wjechał do sali nowym Citroenem DS3 R3. W rozmowie z prowadzącym Chmielewski przedstawił członków zespołu, kulisy budowy nowego samochodu oraz plany na nadchodzący sezon. W trakcie prezentacji kierowca podziękował też wszystkim, którzy wspierali go w jego dotychczasowej karierze. Specjalne podziękowania skierował do najbliższych – obecnych na sali rodziców i żony. Następnie zwrócił się do sponsorów, którzy od kilku lat konsekwentnie popierali projekt NEO – Petroeltech Rally Team. – To, że dzisiaj stoję tu przed Państwem zawdzięczam również zaufaniu ze strony sponsorów. To dzięki ich wsparciu mogę dzisiaj cieszyć się tym wspaniałym samochodem i skupić się na sportowej rywalizacji – zapewniał Janek.

 

 

 
Na koniec kierowca nowego DS3 R3 przedstawił plany na obecny sezon. Ambitny rajdowiec za cel postawił sobie nie tylko zwycięstwo w grupie R i Citroen Racing Trophy, ale także wyższe pozycje w klasyfikacji generalnej. – W tym roku mierzymy nie tylko w mistrzostwo grupy R. Chcielibyśmy też pokazać się z dobrej strony w klasyfikacji generalnej i napsuć trochę krwi kierowcom „czterołapów”. Udawało się to czasem w C2R2, a nowy samochód daje nam nowe możliwości – zapowiedział Janek Chmielewski.  Zastrzegł jednak, że potrzeba trochę czasu, aby nauczyć się nowego auta. Debiut za kierownicą nowego samochodu krakowianin zaplanował na odbywającą się w najbliższy weekend rundę Mistrzostw Czech – Rajd
Valasska. Natomiast o pierwsze punkty w RSMP Janek powalczy już w weekend 8-10 kwietnia podczas 39. Rajdu Świdnickiego, który okaże się pierwszym ważnym sprawdzianem dla kierowcy i nowego samochodu.

Zdjęcia i opracowanie: Maciej Szanter

 
Designed by vonfio.de