Home Relacja/Stories FORD SIERRA W TESTACH MOTOLUDKÓW
FORD SIERRA W TESTACH MOTOLUDKÓW Email
Wpisany przez ALEKSANDRA MAJ   
poniedziałek, 09 marca 2015 23:05

 

Legendarny Cosworth w akcji!

7 marca w okolicach Namysłowa w woj. opolskim miały miejsce testy legendarnego FORDA Sierry RS Cosworth, należącego do wielokrotnego Mistrza Polski w Górskich Samochodowych Mistrzostwach Polski - Marcina Kozłowskiego. Cosworth ma blisko 330 KM! Istna bestia. Auto do tej pory jeździło w wyścigach górskich, obecnie jest przystosowane do rajdów. W 2014 roku Marcin Kozłowski wraz z pilotem Michałem Jucewiczem jechali tym samochodem między innymi Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza w Wieliczce zajmując trzecie miejsce w swojej klasie. Samochód jest nawet oklejony podobnie do Sierry śp. Mariana Bublewicza.

 

Podczas sobotnich testów, przy okazji których kręcono również klip zapowiadający powrót KJSu Namysłowskiego (już 2 maja!) na prawym fotelu miała okazję usiąść Aleksandra Maj (Motoludek) jest pełna podziwu zarówno, co do umiejętności kierowcy jak i mocy tego samochodu. Testy odbyły się na drogach szutrowych, co tym bardziej zachwyciło naszą „pilotkę”, która nie spodziewała się, że takie auto tak świetnie sobie radzi na takich drogach.

 


28 marca ponownie będziemy mogli zobaczyć Marcina wraz z Michałem na starcie Memoriału w Wieliczce. Trzymamy mocno kciuki za Marcina, żeby jak najczęściej, móc go podziwiać na OSach rajdowych i trasach GSMP! 

ZDJĘCIA; GRZEGORZ KARDAŚ 
Designed by vonfio.de