Home Relacja/Stories AUTO NOSTALGIA 2015 - RELACJA
AUTO NOSTALGIA 2015 - RELACJA Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
niedziela, 17 maja 2015 05:53

 

NOSTALGICZNIE W WARSZAWIE

 

Czar wspomnień, aż łezka w oku się kręci. Te niegdysiejsze maszyny i ich szalejący kierowcy. Piąta już Auto Nostalgia, czyli wystawa samochodów historycznych to impreza, która wrosła już w kalendarz motoryzacyjnych wydarzeń w kraju i rozrosła się już do dużych rozmiarów. Nie starcza już dwu dużych hal w MT Polska przy ulicy Marsa, więc wiele klasyków wystawianych jest na wolnym powietrzu.

 

ZOBACZ TAKŻE;   AUTO NOSTALGIA 2014

 

Największe stoisko miał Mercedes, również Porsche wystawiło wiele aut wprost z muzeum w Stuttgarcie. Zaskoczyła nas duża ilość zaprezentowanych Fiatów 500. Były w przeróżnych wersjach, nie zabrakło oczywiście rasowych Abarthów. Miłośnicy aut z KDL-ów interesowali się Czajką z sierpem i młotem na masce, oraz tylnonapędową – a jakże – reprezentacyjną Tatrą.

 

 

Nie wszystkie wystawione pojazdy lśniły dopieszczanym lakierem i chromami. Niektóre jak BMW Isetta wyglądały jakby przed chwilą wyciągnięto je ze stodoły, inne zaś użytkowane na co dzień uczestniczą też w wyprawach złomboli.

 

 

 

O imprezie mówi Red. Grzegorz Traczewski z Auto Plus Rdio i TV; „Dla mnie dużą frajdą były montowane w FSO różne modele FIAT-ów. Wspomnienia wzbudziłY 131p Mirafiori i 132p GLS, którymi w swoim czasie szpanowało się na warszawskich ulicach. Dzisiaj też wyglądają nieźle”.

 

 

 

Dla tych, którzy tęsknią za urodą pań z lat 50-tych do 70-tych zorganizowano „ kapsułę czasu”, w której współczesne panie wprawnymi rękami stylistów zmieniały się w „tamte dziewczyny”. Świetny pomysł!

 

 

 

Smutne refleksje wzbudziły konstrukcje, które śmiało można nazwać straconymi szansami polskiej motoryzacji. Był wśród nich słynny Beskid, który do dzisiaj przyciąga swoją atrakcyjną sylwetką.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst; Grzegorz Traczewski i Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia i film; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

PORSCHE W CALIFORNII


W MUZEUM MERCEDESA

 

 
Designed by vonfio.de