Home Relacja/Stories FLEET MARKET 2015
FLEET MARKET 2015 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 24 listopada 2015 17:58

 

SIÓDMY RAZ FLOTOWO

 

Przedstawiciele firm mających większe lub mniejsze floty samochodowe już po raz siódmy spotkali się z przedstawicielami importerów samochodów, producentami akcesoriów, dystrybutorami części zamiennych i innymi firmami związanymi z motoryzacyjnym rynkiem. Fleet Market 2015 - przy takiej okazji również pojawili się też dziennikarze, a wśród nich Auto-turystyka.pl i Auto Plus Radio.

ZOBACZ FILM  -  FLEET MARKET 2015 - RELACJA I

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;   FLEET MARKET 2014


 

ZOBACZ FILM  -  FLEET MARKET 2015 - RELACJA II


W hali Expo XXI w Warszawie niewątpliwie największą atrakcją były ogólnopolskie premiery nowych modeli bardzo często przydatnych jako pojazdy służbowe. Niewątpliwe najbardziej gorącą premierą był FIAT Tipo, który rano przyjechał z Turcji. Do ostatniej chwili nie było pewne, czy dojedzie. Za to jego uroda wynagrodziła niepewność. Po raz pierwszy w naszym kraju zaprezentowano pierwszy masowo produkowany samochód wodorowy – TOYOTA Mirai. Takie wodorowe auto zaprezentował także Hyundai.

 

 

Ciekawe auta były dziełem francuzów, Peugeot 308 GT z silnikiem 1,6 turbo o mocy aż 308 KM. DS 4 i Renault Espace. Dużym stoiskiem zachwycił Jaguar – Land Rover. Najnowsze auta brytyjczyków są naprawdę olśniewające. Range Rover Evoque można nabyć z motorem V8 turbo o mocy . 520 KM i 21 calowymi kołami. Audi zaprezentowało nowe A4. BMW pokazało najnowszy, piękny model serii 7 oraz Mini Clubman, które wcale już nie jest takie mini.

 

 

Nie zabrakło z dużymi stoiskami Forda i Mercedesa. U tego pierwszego największym powodzeniem cieszyło się auto jak najbardziej nie flotowe – Mustang, ale też olśniewający Mondeo Vignale. Opel pokazał auto, o którym już pisaliśmy – Astra, ale w wersji kombi, czyli Tourer. Volvo bardzo promuje najnowszą ultraelegancką wersję XC 90.

 

 

Skoda, SEAT i Volkswagen również zaprezentowały najlepsze wersje dobrze już znanych pojazdów. Mazda poza pięknymi limuzynami i SUV-ami pokazała – a jakże auto bulwarowe i legendarne – najnowszą odsłonę MX5. Wielu wystawców akcesoriów i usług około flotowych przybyło, również uświetniając imprezę.

 

 

Wiele prezentacji – właściwie jedna za drugą, dynamicznie przez cały dzień wzbudziły wiele ożywionych dyskusji. Dyskutanci mieli szansę spotkania w swoim gronie, gdzie toczyli rozmowy dochodząc do bardzo zaskakujących wniosków, które za drobne trzy miesiące mogą już być nieaktualne. Tłok zwiedzających profesjonalistów i dziennikarzy świadczy o dużym zainteresowaniu imprezą. Czekamy na następną.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst; Grzegorz Traczewski i Mirosław Wdzięczkowski

Film i Zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ; 

FLEET DERBY 2014

AUTO-TURYSTYKA W BIESZCZADACH

AUTO-TURYSTYKA W ŚWIĘTOKRZYSKIEM

 
Designed by vonfio.de