Home Relacja/Stories MERCEDES-BENZ VANS SAFETY ON TOUR 4X4
MERCEDES-BENZ VANS SAFETY ON TOUR 4X4 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
poniedziałek, 26 września 2016 04:29

 

MERCEDES VANS BEZPIECZNIE

 

Niemiecka firma nie tylko ponad 130 lat temu wynalazła samochód o współczesnym napędzie spalinowym, ale do dziś bryluje na motoryzacyjnym firmamencie. MERCEDES-BENZ wytwarza całą gamę pojazdów czterokołowych, od osobowych poprzez dostawcze i ciężarowe aż po autobusy. W Toruńskim motoparku odbyła się impreza promująca bezpieczeństwo pod szyldem firmy o długiej nazwie Mercedes-Benz Vans Safety on Tour 4x4.

 

ZNAJDŹ NAS RÓWNIEŻ NA  FACEBOOK oraz   YOUTUBE

 

OBEJRZYJ FILM  -  MOŻLIWOŚCI TERENOWE VANA MERCEDESA NA TORZE OFF-ROAD

 

 

ZOBACZ FILM;

TOMEK KUCHAR INSTRUUJE JAK DZIAŁAJĄ SYSTEMY BEZPIECZEŃSTWA W MERCEDES VAN

 

Firma poza sprzedażą i obsługa samochodów dba również o poprawę bezpieczeństwa na drogach, poprzez wprowadzanie coraz doskonalsdzych systemów bezpieczeństwa i edukację. Nastawiona jest też na ekologię, poprzez wprowadzanie coraz większej liczby rozwiązań zmniejszających zużycie paliwa i emisję spalin. Kilka lat temu uczestniczyliśmy też w MERCEDES-BENZ VAN ECONOMY – zobacz relację.

 

 

 

Zaproszono klientów firmy oraz dziennikarzy, by zapoznali się z możliwościami technicznymi i jezdnymi pojazdów spod znaku gwiazdy. Poślizgi kontrolowane przednionapędowym CITANEM, ślizganie się po płycie poślizgowej autami dostawczymi – Sprinter lub Vito z napędem na koła przednie, tylne lub wszystkie. Użycie systemów wspomagających bezpieczeństwo na drodze dla kierowcy, pasażerów i pieszych.

 

 

 

Mercedes i szkoła bezpiecznej jazdy Tomasza Kuchara uczyli również bezpiecznych zachowań na drodze i prawidłowej pozycji za kierownicą oraz jazdy w terenie. Mogliśmy spotkać poza Tomkiem Kucharem również jego niegdysiejszego pilota Daniela Dymurskiego i znanego kierowcę rajdowego Bartka Bobę.

 

 

OBEJRZYJ FILM  -  CIĘŻARÓWKI MERCEDESA NA TORZE

 

Najciekawsze były jazdy w terenie odpowiednio przystosowanymi Sprinterami z napędem na cztery koła i blokadami mechanizmów różnicowych oraz reduktorami. Okazało się, iż takim profesjonalnym „wszędołazom” żadne terenowe trudności są niestraszne.

 

 

Prawdziwym przeżyciem jednak był drift autobusem, który każdy z uczestników mógł poprowadzić osobiście. Oczywiście po płycie poślizgowej i pod czujnym okiem instruktorów. Nie mniejsze przeżycie to jazda wielkim ciągnikiem siodłowym po torze i... trzyosiową śmieciarką. Sam ciągnik doskonale przyspiesza i dobrze hamuje, a nawet całkiem dobrze wpisuje się w zakręty.

 

 

 

Wielki entuzjazm wzbudził pokaz na laboratorium w terenie, gdzie właśnie w laboratoryjnych warunkach można pokazać działanie poszczególnych systemów, naocznie zobaczyć ich działanie i podjechać pod niezwykle stromą sztuczną górę. Podjazd to duże wrażenie! Jeszcze większe to niemal pionowy zjazd, gdzie pasażerowie wiszą na pasach.

 

 

 

 

 

 

 

To wszystko po to, by w każdych warunkach drogowych i terenowych zapewnić więcej za cenę jaką płaci klient za MERCEDESA. Więc ruszajmy w sina dal poprzez góry i doliny.

 

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

MERCEDES  ALL STARS - PREMIERA ATEGO 

TESTY MERCEDESA W BEDNARACH

 

125 LECIE MERCEDESA

 

 

 
Designed by vonfio.de