Home Relacja/Stories VIP CROSS 2012 - RELACJA
VIP CROSS 2012 - RELACJA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 23 września 2012 20:07

 

VIP -y w Mercedesach

 

To już drugi raz, gdy w podwarszawskiej Kuklówce na off-roadowym torze aktorzy i dziennikarze sprawdzić mogli swe umiejętności za kierownicami niemieckich samochodów.


 

 

 

 

Na rodzinną imprezę przybyli między innymi Grażyna Szapołowska, Olga Bończyk, Dorota Kamińska, Ewa Kasprzyk, Marta Kielczyk, Paulina Sykut, Piotr Rubik, Jarosław Kret, Andrzej Młynarczyk, Mateusz Damięcki, Marek Włodarczyk, Jacek Żakowski, Maciej Miecznikowski, Rafał Królikowski i inni. Wielu z całymi rodzinami. Imprezę ze swadą i humorem prowadziła Katarzyna Dowbor. Uczestnicy mieli do pokonania dwie trasy, off-road, na regularność i precyzję, gdzie nie można było potrącić żadnego słupka, lub dotknąć taśmy, a także ajlepiej było wybrać trasę trudniejszą. Wtedy zdobywało się więcej punktów, lecz tu czas przejazdu był nieistotny. Druga próba na czas, także między słupkami i taśmami była wąska i kręta. Mimo iż na czas, nie pozwalała na zbytnie pofolgowanie sobie. Było bezpiecznie, ale nie dało się rozwinąć większych prędkości.

 

 

 

Integralną częścią imprezy był cross dla dzieci, czyli dzieci w fotelikach firmy Maxi Cosi i z rodzicami za kierownicą przejechali trasę off-roadową, oczywiście z zachowaniem bezpieczeństwa. Mercedesy bezpiecznie przewiozły pociechy, co podobało się maluchom, szczególnie, iż dostały nagrody od sponsorów.

 

 

 


 

 

 

Auto-turystyka.pl również przystąpiła do rywalizacji. Mirosław Wdzięczkowski najpierw był pilotem aktorki Olgi Bończyk, a w następnym przejeździe był kierowcą, a ta znana aktorka była pilotem, należy przyznać, iż wyśmienitym. Możemy dumnie stwierdzić, iż Olga Bończyk wybornie dawała sobie radę bezbłędnie pokonując obie trasy, a drugą na czas z wynikiem, który był najlepszy przez pewien czas. Pokonała wielu panów. Ja uzyskałem jeszcze lepszy czas, także jadąc bezbłędnie obie trasy, lecz długo się nie utrzymał w tabeli. Następni byli jeszcze szybsi. Oboje uzyskaliśmy wyniki w środku stawki. Pani Olga była niezmiernie zadowolona z jazdy i powiedziała, iż jest niespełniona jako kierowca terenowy. Cóż, przydało by się jeszcze więcej jazdy.

 

 

 

O kilka słów spytaliśmy Marka Sworowskiego, przedstawiciela Mercedes Benz Polska; „Fajna impreza i super miejsce. Widać jak na dłoni ducha rywalizacji. Już drugi raz nasze auta tu uczestniczą”. 

Rywalizacja nabierała rumieńców, wielu zawodników pokazało wysokie umiejętności. Żaden Mercedes nie został uszkodzony, choćby zarysowany. Auta spisały się wyśmienicie, mechanicznie wytrzymały trudy jazdy w terenie, nie trzeba było wyciągać ich z błota, lub wody, gdyż przejeżdżały przez każdą przeszkodę.

W czasie imprezy Fundacja Jedź Bezpiecznie promowała bezpieczeństwo na drodze. Bardzo cenna była inicjatywa firmy Maxi Cosi promująca dobranie odpowiednich bezpiecznych fotelików dla dzieci do podróży.

 

 

 

 

Wyniki

 

Off-road ;

I – Jacek Żakowski i Jarosław Kret

II – Piotr Rubik i Jacek Darowski

III – Radek Masłowski i Marta Kielczyk

 

Czasówka;

I – Paulina Sykut i Piotr Jeżyna

II – Andrzej Młynarczyk i Paweł Jachowicz

III – Mateusz Damięcki i Grzegorz Gos

 

Klasyfikacja Generalna;

I – Paulina Sykut i Piotr Jeżyna

II – Andrzej Młynarczyk i Paweł Jachowicz

III – ex aequo Radek Masłowski i Marta Kielczyk, oraz Mateusz Damięcki i Grzegorz Gos

 

 

 

 

 


 

O kilka słów poprosiliśmy również Hannę Głowacką, organizatora imprezy; „Piąta edycja, a druga z Mercedesem, współpraca z tą firmą dobrze się układa, nasi celebryci byli zadowoleni. Świetnie im się jeździło, także ich dzieciom w fotelikach Maxi Cosi. Świetnie wszyscy wspominali współpracę z firmą Petronas, która jako pakiet startowy dała oryginalne koszulki z Formuły 1 i każdy zawodnik na zakończenie dostał prezenty, podobnie jak Raiffeisen Leasing. Zwycięzcy celebrowali sukces szampanem, oblewając Mercedesa”.

 

 

 

Relacji z imprezy słuchajcie także w czwartek 27 IX 2012 w audycji AUTO PLUS RADIO w www.radiowww.eu

 

Tekst; Mirosłąw Wdzięczkowski

Zdjęcia; Małgorzata i Mirosław Wdzięczkowscy


 

PRZECZYTAJ TAKŻE;

VIP CROSS 2011 - RELACJA

SUPER JAZDA 2012 - RELACJA

 
Designed by vonfio.de