Home Relacja/Stories RAPORT Z ZAKOPIANKI
RAPORT Z ZAKOPIANKI Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 25 listopada 2012 13:47

 

Sprawdzamy Zakopiankę.

 

AUTO-TURYSTYKA.PL postanowiła przed sezonem zimowym zdać raport z zakopianki – drogi najbardziej zakorkowanej w kraju w sezonach letnim i zimowym. FIAT Punto - auto miejskie i podmiejskie doskonale nadaje się to takiej inspekcji.

 

 

 

Punto to zwinne auto z motorem 1250cm turbo diesel o mocy 95 KM. Doskonale przyspiesza i nie dużo pali. Czy w górach także?

Zakopianka jak sprawdziliśmy o tej jesiennej porze roku jest przejezdna. Ruch znośny. Do Pcimia mamy dwie jezdnie. Potem tylko krótki skok przez góry do Skomielnej Białej i jeszcze jeden do Chabówki i znów mamy na krótko dwie jezdnie. Potem przez góry do Klikuszowej i już zjeżdżamy do Nowego Targu, a tam płasko do samego Zakopanego. Przy przejeździe przez góry zima może być ciężko i korki. Lecz my znamy objazdy bocznymi drogami, które, gdy nie pada są dobrze odgarnięte.


 

 

Zdjęcia pod Krokwią to tradycyjny punkt programu każdej wycieczki, podobnie, jak Krupówki. My Krupówki jednak omijamy. Komercja tamże przekroczyła wszelkie granice. Przy Drodze Do Białego jest piękny i atrakcyjny Hotel Belwedere. Z eleganckimi basenami i saunami, dużym parkingiem podziemnym i pięknym działającym kominkiem. To chyba najlepszy obecnie hotel w kurorcie, w dodatku położony niemal na końcu drogi, która nieopodal w parku narodowym przekształca się w trasę turystyczną, którą można dotrzeć do samego serca Tatr. To doskonałe położenie dla turysty.

 

 

 

Powrót Zakopianką także bardzo dobry. Nie ma dużego ruchu. My jednak postanowiliśmy pojechać przez Jurę Krakowsko-Częstochowską do Częstochowy. Słońce i ciepło sprzyja zwiedzaniu Jasnej Góry. Było tej soboty dość dużo pątników. Natomiast od Piotrkowa Trybunalskiego do Babska mamy już zmodernizowaną i oddaną do użytku drogę katowicką. Jest piękna i bezpieczna, tylko po co ma taka nierówną nawierzchnię.


 

 


FIAT Punto to doskonałe i pojemne auto. Świetnie spisywał się w górach, jak i na autostradzie. Zużycie paliwa między 4 – 5 litrów oleju napędowego to dobry wynik. Prowadzenie na drodze bez zarzutu. Punto nadaje się nie tylko na miasto, lecz także na długie wyprawy.


 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


ZOBACZ TAKŻE;

AUTO-TURYSTYKA NAD BAŁTYKIEM

FIAT FREEMONT NA WARMII

AUTO-TURYSTYKA W BESKIDACH

W WIELICZCE I KRAKOWIE

 

 
Designed by vonfio.de