Home Renault RENAULT TWINGO GT
RENAULT TWINGO GT Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
czwartek, 31 maja 2018 06:12

 

 

LEPSZE WCIELENIE DOSKONAŁEGOMały na zewnątrz, duży w środku, a do tego silnik trzycylindrowy 0,9 turbo o mocy 100 KM do lekkiego nadwozia! - To musi być mała torpeda! Rzeczywiście jest! Ma wiele elementów, dzięki którym uwodzi patrzących. Dzięki uśmiechniętej osłonie chłodnicy i figlarnym reflektorom, RENAULT TWINGO ma unikalny styl - wygląda lepiej niż po małym aucie możemy się spodziewać.

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ; HISTORIA MARKI RENAULT

 

 

ZNAJDŹ NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE 

Jeździ naprawdę żwawo, na drodze żadnych kompleksów. Do tego doskonale wyposażony, niczym auto klasy premium. Wygodne – sportowe fotele doskonale trzymają na boki.

 

 

 

 

 


Dzięki systemowi multimedialnemu R-LINK EVOLUTION, czy aplikacji R&Go możemy być zawsze w kontakcie ze światem. A w dodatku ma dużo miejsca we wnętrzu. Tym razem testowaliśmy wersję z silnikiem 3-cylindrowym o mocy 100 KM. W trybie eco jest dość powolny i oszczędny, ale w trybie dynamicznym jeździ żwawo i dość dużo pali. Jest też niezwykle zwrotny, jak przystało na małe auto. To wielka zaleta małego auta, którym wybierzemy się na zakupy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Bagażnik dość pojemny, mimo, iż dolna jego krawędź jest umieszczona wysoko, bo nad płasko umieszczonym silnikiem napędzającym tylne koła. Za to pod przednia maską nie ma bagażnika, tylko akumulator i inne urządzenia potrzebne dożycia auta.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


To i inne auta to efekt współpracy dwóch koncernów – takie czasy. MERCEDES rozpoczął współpracę z Renault już jakiś czas temu i służy to obu stronom. Renault Kangoo to Mercedes Citan – bardzo udane auto dostawcze. Ten jest kolejnym doskonałym przykładem dobrej współpracy.

 

 

 

 

 

 


Nowe Twingo koresponduje z autami takimi jak FIAT 500 i OPEL ADAM. Z wyglądu jest więc intrygujący mieszczuchem, wpasowującym się idealnie w klimaty miejskie i nadmorskie kurorty. Jest to z pewnością samochód dla młodych z lekką nutą fantazji i radości życia. W tym aucie mamy wiele opcji personalizacji, co można użyć dla fanu!

 

 

 

 

 


Mylą się Ci, którzy twierdzą, że skoro silnik jest z tyłu, to bagażnik będzie z pewnością z przodu. Tam jest maska na szelkach otwierana w niemożliwy do zrozumienia sposób. Kryje tylko wlewy płynów i chłodnice cieczy oraz akumulator. Bagażnik znajduje się wyłącznie nad silnikiem, a jego pojemnośc to 219 litrów. Po złozeniu foteli tylnych to 980 litrów. To bardzo dużo jak na tak małe auto. Gratulacje!

 

 


 

 

 

 

 


Możemy także przewieźć długi ładunek 235 cm, gdy złożymy przednie siedzenie pasażera. Auto na miejskie „wyprawy” jest idealne, a dla dwóch osób na dwutygodniowe wakacje również spakujemy się bez problemu. Jest całkiem wygodnie. Naszą uwagę zwrócił wyjmowany schowek – torba, który można normalnie umieścić poniżej konsoli środkowej, ale też zabrać ze sobą na wycieczkę pieszą.


 

 

 


Twingo w tej wersji nas urzekło – to fakt! Ma odpowiednie osiągi, by nim się nieźle pobawić i na tyle nie duże rozmiary by był autem praktycznym. A takim jest! RENAULT TWINGO GT to auto dla ludzi z temperamentem, a do tego ma tak dużo miejsca w środku, iż cztery osoby pojadą nawet w długą trasę. Tak więc wyruszajmy w siną dal.

 

 

 


Tekst, zdjęcia i filmy; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

 
Designed by vonfio.de