Home Samochody/Cars SSANGYONG SSANGYONG RODIUS D
SSANGYONG RODIUS D Email
Wpisany przez Małgorzata Frank   
piątek, 14 lutego 2014 09:28

 

AUTOBUSEM PRZEZ ŚWIAT

 

Marzyłeś o czymś wielkim, o aucie typu ciężarówka, lub bardziej osobowym autobusie. Kup koreański SSANGYONG Rodius. Jest tak pojemny, iż bardziej są tylko samochody przygotowane na bazie aut dostawczych. Ale to nie to samo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ; AUTO-TURYSTYKA W SZCZYRKU

 Wersja siedmioosobowa nie jest największa. W drugim rzędzie foteli można zamontować jeszcze jeden fotel i było by ich osiem. Gdy są dwa oddzielne fotele, są z podłokietnikami i mamy bardzo dużo miejsca z boku, jak i na nogi. Trzeci rząd to kanapa trzyosobowa, na której również mamy moc miejsca. A to nie wszystko, jeszcze mamy ogromny bagażnik. Auto jest mocno przeszklone, duże okna dają doskonały widok we wszystkich kierunkach.

 

 

 Silnik wysokoprężny 2,0 156 KM i automatyczna skrzynia biegów o sześciu przełożeniach dają radę. Mimo dużej masy ponad 5 metrowego pojazdu. W mieście dzięki dużej masie auto spala ponad 11 litrów na setkę. Poza miastem przy spokojnej jeździe możemy uzyskać poniżej 7 litrów przy niezbyt obciążonym pasażerami i bagażem samochodzie.

 

 

  

We wnętrzu mamy bardzo przejrzystą deskę rozdzielczą, aż tak przejrzystą, że mamy dwa prędkościomierze, dla kierowcy i na środku deski chyba dla kontroli przez pasażera. Bardzo dobrym rozwiązaniem, mocno podobającym się nam zimą jest podgrzewanie nie tylko foteli, lecz także podgrzewanie kierownicy stosowane także w innych modelach marki.Mamy także dużą ilość schowków i półek, łącznie z modnymiw Ameryce uchwytami na kubki.


 

 

 

 

Rodiusem jeździ się jak rejsowym autobusem, godnie i przyjemnie. Zawieszenie zestrojone jest bardzo luksusowo. Płynnie jeździ się zarówno po polskich dziurach, jak i równych autostradach. Lecz pozytywnym zaskoczeniem jest to, iż nie kładzie się na boki na zakrętach jak się tego spodziewaliśmy. Podczas jazdy jest całkiem przyjemnie, auto nie męczy. Jest wręcz wypoczynkowo.

 

 

 

 SSANGYONG Rodius to dobry kompan jako auto dyspozycyjne dla firm, lub dla dużej rodziny, bądź wycieczkowy. Nadaje się na długie podróże i wyprawy, do wielkiej turystyki.

 Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia; Małgorzata Wdzięczkowska


 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

AUTO-TURYSTYKA W TYŃCU

AUTO-TURYSTYKA NA WARMII

AUTO-TURYSTYKA W CZECHACH

 
Designed by vonfio.de