Home Samochody/Cars Suzuki SUZUKI ALTO
SUZUKI ALTO PDF Drukuj Email
sobota, 09 października 2010 11:37

 

 

 

                  To od dawna popularny i ceniony w europie samochód miejski. Na naszych warszawskich zatłoczonych drogach ma niezaprzeczalne znaczenie. Jest mały, zwinny, wszędzie wjedzie, zaparkować go można w każdej nawet małej dziurze. Jest także żwawy, bo lekki i spod świateł rusza ochoczo. To auto damskie, czy rodzinne. Na początku nie możemy się zdecydować. Więc w drogę.

 


 

                  Dzięki swym zaletom jest chętnie kupowany jako drugi samochód w rodzinie. Małe Suzuki ma śmieszne przednie reflektory, jakby oczy. Wespół z wlotem powietrza jakby się do nas śmiał. To radosne auto. Wsiadamy, nawet duży gość na przednich fotelach ma swobodę, nie jest ściśnięty jak sardynka. Radosny jest także w środku. Wyposażenie standardowe przydatne w mieście. Nie ma zbędnych dodatków nikomu niepotrzebnych. Radio całkiem dobrze się sprawuje.
Gdy ruszamy auto całkiem żwawo przyspiesza. Przy tym zużycie paliwa nie chce nigdy przekroczyć 7,5 litra. Gdy jedziemy spokojnie 4,5 litra jest standardem. Silnik 3 cylindrowy brzęczy łagodnie, bez natrętnego hałasu. Nic nie skrzypi i nie trzęsie. Na zakrętach prowadzi się całkiem przyzwoicie.

 

To normalne auto do miejskiej jazdy dla młodych ludzi i dla dam podwożących dzieci do szkoły. Nie jest drogi, więc to silny konkurent w segmencie B.

  

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

 

Zdjęcia; Maciej Szanter

 
Designed by vonfio.de