Home Samochody/Cars Suzuki SUZUKI SWIFT 1,2
SUZUKI SWIFT 1,2 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Małgorzata Frank   
sobota, 29 października 2011 16:48

 

Poważna zabawka

 

To auto z tradycjami, to już piąta generacja Suzuki Swift, które sprawdzało się doskonale w sporcie i ruchu miejskim. Z daleka przypomina nieco Mini. Tak jak on jest eleganckie i dobrze wyglądające, bardzo przyciąga wzrok. Właśnie pierwsze wrażenie miało skutecznie przyciągać kobiety, lecz nie tylko i... udało się! Ta linia nadwozia jest naprawdę atrakcyjna, przez co do Suzuki Swift upodobniła się Skoda Fabia. A jakie auto upodobni się do niej?

 

 

 

 

 

 

To dobrze, iż projektanci wzorują się na dobrych wzorcach, obawiamy się, że od tej tendencji nie ma odwrotu w dobie komputerów. przy projektowaniu samochodów. Różnice podkreślane detalami, szczególnie z przodu i tyłu nadwozia, oraz w aranżacji wnętrza.

Swift jest mocnym konkurentem w segmencie B. To dzięki konsekwentnemu podwyższaniu poprzeczki przez firmę

w temacie jakości wykonania i elegancji samochodów.

 


 

Właśnie wnętrze odbieramy jako przytulne, choć króluje tam czerń. Doskonale zaprojektowano deskę rozdzielczą, z dbałością o detale. Projektanci zadbali, by przełączniki były umieszczone odpowiednio do intuicyjnej obsługi. Może wręcz chodziło, by stworzyć projekt designerski, jak w przypadku elegancko podświetlonych zegarów. Całkowicie nowa, gruba kierownica, fotele dobrze trzymające ciało i całkiem dużo miejsca na kanapie tylnej. Co ważne zawieszenie jest zestrojone chyba nieco twardziej niż poprzednio. To utwierdza nas, iż podróże i wyprawy, oraz wielka turystyka motoryzacyjna z jego udziałem będą samą przyjemnością. Lecz trzeba przyjąć z pokorą, że ilość miejsca w bagażniku nie rzuca na kolana.

  

Projektanci pracowali ciężko, by piąty model górował nad poprzednikiem jakością wykonania, doskonałością pochłaniania drogowych dziur i poziomem bezpieczeństwa. Stylistyka modelu czwartej generacji była na tyle atrakcyjna, iż nie trzeba było wiele zmieniać poza detalami.

 

 


Dane techniczne;

 

Silnik rzędowy 4 cylindrowy

16 zaworowy DOHC

1242 cm, Moc 94 KM

Moment obrotowy 118 Nm

Skrzynia biegów 5-biegowa ręczna

Napęd przedni

Hamulce tarczowe

Zawieszenie przód; Kolumny Mc Phersona

Zawieszenie tył; belka skrętna

Opony 185/55R16

Masa własna 1020 kg

Przyspieszenie do 100 km/h - 12,3 sek

Prędkość maksymalna 165 km/h

Cena od 41900

 

 

 

Ten samochód to mały kompakt o sportowym charakterze, taki właśnie jest Swift, daje dużo przyjemności z jazdy, doskonale spisuje się w mieście i wybornie w długiej trasie. Można życzyć konkurentom takich samych osiągnięć w podróży po kraju, po naszych nie najlepszych drogach. My bardzo lubimy takie zabawki!

 

Swift zostawia w tyle niektóre auta.

 


Tekst; Mirosław Wdzięczkowski

Zdjęcia; Małgorzata Wdzięczkowska

 

Przeczytaj także;

SUZUKI SX4 W BIAŁOWIEŻY

SUZUKI SWIFT W KRAKOWIE

SUZUKI WYGRYWA PIKES PEAK

LETNIA SZKOŁA SUZUKI

 
Designed by vonfio.de