Home Samochody/Cars Dacia DACIA DUSTER 4X2
DACIA DUSTER 4X2 Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 01 października 2023 17:17

 

 

 

FAJNE ZASKOCZENIE – TERENÓWKA NA MIASTO !Dodano mu silnik benzynowy 1,3 turbo o mocy 150 KM, odjęto napęd na tylne koła – czyli zdjęto kilkadziesiąt kilogramów masy i auto zaczęło doskonale przyspieszać. A pdkość maksymalna to ponad 180 km/h. Taka jest nowa DACIA DUSTER 4X2.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;  HISTORIA MARKI DATA

 

Choć zamontowano 6-biegową skrzynię automatyczną, która dość wolno zmienia biegi, to auto naprawdę daje radę i nie pali za dużo. Ze skrzynią manualną zabawa byłaby jeszcze ciekawsza. Duży prześwit podwozia daje nam do zrozumienia, iż możemy wjechać w lekki teren, mimo napędu tylko na koła przednie. Jest ciche. Mamy wrażenie, iż cichsze niż poprzednie wersje auta. Materiały we wnętrzu coraz lepsze.

 Z zewnątrz wygląd został poddany pewnym ciekawym retuszom. Bardzo dobrze wpłynęły na wygląd pojazdu. We wnętrzu dużo miejsca, choć mamy wrażenie, iż jak już wspomnieliśmy materiały coraz lepsze. Gruba kierownica dobrze trzyma się w dłoniach. Fotele przednie, jak i tylna kanapa są twarde, co nie oznacza, że nie wygodne. Wręcz przeciwnie. Co więcej, są obite przyjemniejszym w dotyku materiałem.

 

 

 

Silnik benzynowy 1,3 litra turbo daje bardzo dobrą dynamikę i jest elastyczny. Ma przecież solidne 150 KM. To odpowiednia ilość dla tego pojazdu. Rzeczywiści daje radę. 

 

 

Duster 4x2 daje całkiem sporo przyjemności z jazdy. Nieźle trzyma się drogi. Zawieszenie jest miękkie, ale na tyle, że daje tyle luksusu ile trzeba. Nawet przy silnym przyspieszeniu nie jest nazbyt głośny.

 DACIA DUSTER 4X2 ze skrzynią automatyczną daje radę i jest całkiem fajną wersją tego popularnego samochodu. Wersją na miasto i na zakupy, oraz by prędko mknąć po autostradach. Tak więc jedźmy w siną dal.Tekst i zdjęcia; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy 

 
Designed by vonfio.de