Home Samochody/Cars Dacia DACIA LODGY DIESEL
DACIA LODGY DIESEL Email
Wpisany przez Małgorzata Wdzięczkowska   
niedziela, 28 października 2012 09:41

 

 

Autobus w cenie kompaktu.

 

Świat się kończy! I to podobno 21 grudnia. Świat motoryzacyjny już legnie w gruzach, skoro Dacia wypuściła model Lodgy, który ze znaczkiem wielu innych producentów musiał by kosztować dwa razy więcej. To się nazywa ekonomia, tanio kupić i tanio eksploatować.

 

ZOBACZ TEŻ;    DACIA LOGAN W ANDALUZJI

 

 

 

Dacia Lodgy będąca 7-osobowym minivanem jest skazana na sukces. Na to auto czekało wielu europejczyków. Dwubryłowe nadwozie jest proporcjonalne. Ładny projekt w połączeniu z niską ceną musi przełożyć się na sukces. Firma korzystająca z technologii Renault konsekwentnie wychodzi naprzeciw kierowcom z mniej zasobnymi portfelami. Samochody Dacia mają spełniać marzenie zrodzone niegdyś za Atlantykiem o powszechności dostępu do samochodów. Lodgy podobnie jak poprzednio Logan, Sandero i Duster stanowi doskonały stosunek przestronności do ceny.

 

 

 

Dwubryłowy projekt jest bardzo prosty, bo na blachach nadwozia nie znajdziemy żadnych ekstrawaganckich przetłoczeń. Duża szyba przednia i dość pokaźne boczne szyby dobrze komponują się z nie największą tylną szybą. Przód to pokaźny grill i zgrabne lampy. Tył to ogromna klapa i ciekawe światła. Długość to 4,48 cm, szerokość 1,75 cm, a wysokość 1,68 cm. Rozstaw osi natomiast to 2,81 cm. Pojemność bagażnika w konfiguracji 7 miejscowej to tylko 207 litrów. Zwiększa się w konfiguracji 5 miejscowej do znakomitych 827 litrów, by jako dwu miejscowa bagażówka osiągnąć aż 2617 litrów. Auto możemy otrzymać z felgami stalowymi, lub aluminiowymi 14 – 16 cali.

 

 

 

 

W czasie jazdy słychać nieco pracę silnika, a także szum powietrza. Ale jedzie się całkiem przyjemnie. Zarówno przednie fotele, jak i kanapa środkowa nie męczą zadziwiająco w czasie dłuższej podróży. Lodgy może podróżować nawet 2-metrowy gość. Gratulacje dla projektantów. Na tylnej kanapie są trzy mocowania Isofix dla trzech fotelików dla dzieci. Materiały we wnętrzu podobne do tych znanych w poprzednich modelach, jednak jakby nieco lepszej jakości. Projekt deski rozdzielczej prosty, ale nie siermiężny. Na wierzchu deski mamy duży schowek, podobnie przed pasażerem.

 

 

 

Dacia Lodgy to dorosłe auto, wygląda bardziej elegancko, niż wynikało by to z ceny. Silnik 1,5 d 100 KM przyspiesza całkiem żwawo. Dobrze jeździ i nieźle spisuje się w każdych warunkach. Przestronność wnętrza i znaczne przeszklenie dopełniają całości.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

AUTO-TURYSTYKA W ALPACH

RENAULT DIAMOND TOUR

DACIA SANDERO W MANUFAKTURZE

DACIA DUSTER ICE NA TROPHEE ANDROSS


 

 

 
Designed by vonfio.de