Home Seat SEAT IBIZA CUPRA
SEAT IBIZA CUPRA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
sobota, 13 czerwca 2015 05:24

 

ZABAWY JEST MOC

 

Każdy SEAT ma w sobie gen sportowca. Cóż – hiszpański temperament! Do tego wspomagany niemiecką technologią. To musi dobrze wróżyć. Cupra to najbardziej usportowiona wersja Seata. Ibiza w tej wersji znana jest od dawna i od dawna prezentuje mocną zabawę. Ci, którzy mają nieprzeciętny temperament zostawiają pod światłami nawet niektóre superauta.


ZOBACZ FILM;  SEAT IBIZA CUPRA - TEST

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;  CUPRA POWRACA

 

Seat Ibiza Cupra jest obok Leona Cupra kwintesencją sportowego, małego rodzinnego auta. Jeśli można mówić o rodzinnym i sportowym zarazem. Raczej usportowionym, ale za to bardzo mocno usportowionym przedstawicielu Gran Tourismo. Poza Seatami tacy najlepsi przedstawiciele tego gatunki to VW Golf Gti oraz jeszcze mocniejszy R, FORD Focus RS, HONDA Civic Type R oraz RENAULT Clio RS.


ZOBACZ FILM;   SEAT IBIZA CUPRA - TEST II

 

 

Silnik Ibizy – owo serce pojazdu to typowy, a nawet więcej niż typowy przedstawiciel downsizingu, bo jest tak elastyczny, iż bardziej może być już tylko elektryczny. To jest wynikiem posiadania sprężarki mechanicznej i turbo. Moc 180 KM przy masie 1180 kg daje dużo frajdy z jazdy. Leon Cupra R ma 100 KM więcej i bardzo podobną masę!

 

 

 

Niemniej nowy piękny Seat Ibiza Cupra ma porywającą dynamikę jazdy, która stanowi istotę marki. Imponujący wygląd i unikatowe wzornictwo uzupełnione o dwusprzęgłową skrzynią DSG doskonale zestopniowaną i sprawnie przełączającą biegi – to coś, co przyciąga.

 

 

 

 

Trzydrzwiowe nadwozie nabrało jakby dodatkowego charakteru, agresywności. Przetłoczenia na przednim i tylnym błotniku są jakby bardziej wyraziste. Zmieniono, powiększono zarówno przednie jak i tylne lampy. Nowa Ibiza jest jakby większa od poprzednika i w środku także to widać. Ma dużo miejsca w środku, a wsiadanie jest wygodne.

 

 

 

 

Wnętrze to wygodna, gruba, dobrze leżąca w rękach czteroramienna kierownica. Przejrzyste zegary, wszechobecna czerń – to jakby firmowy znak Seata. Fotele sportowe z dużym siedziskiem, głębokie, dobrze trzymające na boki.

 

 

 

Jazda to dynamika sama w sobie. Auto doskonale przyspiesza, przy tym pali skromnie. Oczywiście przy nagłym przyspieszaniu musi dużo spalić, ale przy stabilnej jeździe podwójnie doładowany silnik jest mało zachłanny, pali wręcz mało, nawet około 4 litrów na setkę. Przy tym frajda z jazdy po zakrętach autem ze sztywnym zawieszeniem jest wręcz doskonała.

 

 

Nowy SEAT IBIZA CUPRA to bardzo ciekawy mocny i miły w obyciu samochód. Turystyka motoryzacyjna zyskała dobrego partnera z zębem niemal wyczynowym. Tak więc ruszajmy w siną dal.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

SEAT MII W BYDGOSZCZY
AUTO-TURYSTYKA W WIELICZCE

SEAT LEON NA NURBURGRINGU

 

 
Designed by vonfio.de