Home Sport popularny DZIAŁO SIĘ W DEBRZNIE
DZIAŁO SIĘ W DEBRZNIE Email
Wpisany przez Daria Tworek   
wtorek, 03 marca 2015 22:15

 

Motul Rallyland Cup

28 lutego na terenie byłego lotniska wojskowego w miejscowości Lipka k. Debrzna odbyła się pierwsza runda Motul Rallyland Cup, w której autem o nr „O” wystartowała Aleksandra Maj i Daria Tworek (Motoludki).

 

KJS składał się z 8 prób sprawnościowych. Były to dokładnie 2 próby przejeżdżane przez zawodników 4-krotnie. Trasy przygotowane przez organizatorów miały ok. 3,8 km każda. Trasy przebiegały w większości po nawierzchni betonowej i asfaltowej, jednak wiele szykan i zakrętów nachodziło na zdradliwy szuter. To sprawiało, iż z każdym przejazdem warunki stawały się coraz trudniejsze, wymagając od zawodników umiejętności przewidzenia tych zmian i dobrej, technicznej jazdy. Pogoda jaka panowała w sobotę w Debrznie również nie ułatwiała zadania. W tej rundzie wystartowało 70 załóg. Już po pierwszej próbie odpadły dwa auta. Ostatecznie 13 załóg nie ukończyło Pucharu (http://zz-top.pl/wyniki/rallylandwrc/2015/1/wyniki/).

 

 

 

 

Bardzo ciekawym rozwiązaniem, które zostało wprowadzone przez organizatorów przy tym Pucharze, jest umiejscowienie Strefy serwisowej tuż przy hangarze znajdującym się na lotnisku. Dzięki temu powstało rozległe miasteczko rajdowe będące ciekawą atrakcją dla kibiców.

Ola (kierowca) i Daria (pilot) poradziły sobie ze swoimi przejazdami bardzo dobrze. Mimo niewielkiej pojemności silnika - Daihatsu Cuore spisało się na medal. Przejazd „zerówką“ jest przygotowaniem zespołu do startów w klasyfikacji.

 

 

 

Dziewczyny stworzyły bardzo zgraną załogę, poćwiczyły swoje umiejętności i miały świetny trening przed kolejnymi zawodami. Obie zgodnie twierdzą, że chcą dalej trenować i być może pojechać jeszcze kolejne rundy Motul Rallyland Cup! Trzymajmy kciuki.

Jednocześnie pragniemy pogratulować zwycięzcom i organizatorom.

 

Kolejna runda już 28 marca, też tam będziemy!

 

 

Tekst i zdjęcia; Daria Tworek i Aleksandra Maj

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

50 RALLY MONTE CALVARIA - RELACJA

AUTO-TURYSTYKA W BUDAPESZCIE

 
Designed by vonfio.de