Home Sport popularny KOLEJNA IMPREZA W DEBRZNIE
KOLEJNA IMPREZA W DEBRZNIE Email
Wpisany przez Daria Tworek   
sobota, 04 kwietnia 2015 17:59

 

II runda Motul Rallyland Cup 2015 za nami

W ubiegłą sobotę tj. 28 marca w ośrodku doskonalenia technik jazdy Rallyland, położonym na terenie byłego lotniska wojskowego w miejscowości Lipka koło Debrzna odbyła się II już runda Motul Rallyland Cup 2015. Śladem I Pucharu, Organizatorzy stale zaskakują nowymi rozwiązaniami, które znajdują szeroką aprobatę uczestników, zarówno wśród zawodników, jak i kibiców.

PRZECZYTAJ TEŻ; I RUNDA RALLYLAND CUP 2015 W DEBRZNIE

Kluczową zmianą tym razem była sama formuła zawodów. II Runda była bowiem standardowym KJS'em. Zawodnicy zobowiązani byli przestrzegać pełnego harmonogramu czasowego wraz z wyznaczonymi PKC, zaś start umożliwiał uzyskanie punktów do licencji. Organizatorzy już zapowiedzieli, iż planują powtórzenie tej formuły jeszcze w czerwcowej edycji.


 


Trasy Motul Rallyland Cup współtworzone są przez samych zawodników. Najciekawsze projekty prób sportowych wyłaniane są każdorazowo w drodze konkursu, o którym informacje dostępne są na oficjalnej stronie organizatora. Zwycięzcą II edycji został Kamil Woźniak.

Trasy tego Pucharu, podobnie jak w poprzednich sezonach, składają się na dwie próby sportowe o długości około 4 km każda, przejeżdżane przez zawodników w czterech pętlach. Duży nacisk położony jest na ich techniczny aspekt i różnorodny charakter. Wynika to w głównej mierze z konieczności zapewnienia bezpiecznych warunków przejazdu oraz regulowane jest przepisami Polskiego Związku Motorowego. Z drugiej zaś strony taki dobór tras sprawia, iż nie moc posiadanego auta, a umiejętności kierowcy i właściwe zgranie załogi są czynnikiem decydującym o zwycięstwie.

 

Tym razem, z uwagi na sprzyjające warunki pogodowe oraz względnie niską wilgotność powietrza, organizatorzy zdecydowali się na poprowadzenie dość długiego odcinka szutrem, co stanowiło ciekawe urozmaicenie trasy, a zarazem nie lada wyzwanie w doborze właściwych opon. Najbardziej wymagające od kierowców były natomiast miejsca łączenia różnych rodzajów nawierzchni, zazwyczaj przebiegające przy dość ciasnych szykanach. Odpowiednie ustawienie pojazdu przy najeździe oraz właściwe operowanie gazem pozwalały na skuteczne pokonanie przeszkody oraz uniknięcie poślizgu, a tym samym stratę cennych sekund. Najmniejszy błąd powodował wypadnięcie z trasy i sprzyjał podziwianiu okolicznych bezdroży.


W tej edycji Motul Rallyland Cup wystartowało 77 załóg, z czego niestety 11 nie ukończyło rywalizacji. Z numerem 86 za kółkiem Opla Astry OPC można było podziwiać pilota rajdowego Daniela Dymurskiego, czyli znanego nam Lopeza, startującego w tej rywalizacji w kategorii „Gość”.

W klasyfikacji generalnej wyniki rozłożyły się następująco:

  1. załoga 74: Tomasz Szupryczyński (kierowca) i Marek Szupryczyński (pilot) – Subaru Impreza (klasa 5);

  2. załoga nr 88: Paweł Pisz (kierowca) i Radosław Mroczkowski (pilot) – Subaru Impreza (klasa 5);

  3. załoga nr 54: Igor Bartołd (kierowca) i Pawel Wiśniewski (pilot) – BMWe30 (klasa 4)

 

Szczegółowe wyniki II Rundy znajdują się na stronie: http://zz-top.pl/wyniki/rallylandwrc/2015/2/wyniki/index.php


Podobnie jak w pierwszej Rundzie „zerówką” pojechała Aleksandra Maj (kierowca) i Daria Tworek (pilot). Dziewczyny, a zarazem „Motoludki”, stale trenują przed poważnymi startami w klasyfikacji, wspólnie doskonaląc techniki jazdy i pilotażu, a jednocześnie wspierając zabezpieczanie i sprawdzanie tras. Auto, którym wystartowały to Daihatsu Cuore, i mimo niewielkiej pojemności silnika, uśmiech na twarzach mówił sam za siebie.


W tym miejscu pragniemy serdecznie pogratulować wszystkim zwycięzcom, jak również organizatorom za niesamowitą imprezę motoryzacyjną.

Życzymy dalszych sukcesów.

 

Kolejna runda już 9 maja i mamy nadzieję do zobaczenia na Starcie.Tekst: Daria Tworek

Fot.: Daria Tworek

 
Designed by vonfio.de