Home Sport popularny RAJD PUCHAR WIOSNY 2015 - RELACJA
RAJD PUCHAR WIOSNY 2015 - RELACJA Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 21 kwietnia 2015 22:33

 

PUCHAR WIOSNY NIEZWYKLE INTERESUJĄCY

 

Kolejna edycja rajdów z cyklu o Puchar Automobilklubu Polski odbyła się w ubiegły weekend w Warszawie. Tym razem rywalizowano w mieście, gdzie wbrew pozorom jest wiele miejsc i placów, na których można rozegrać Konkursową Jazdę Samochodową. Tym razem rozegrano jedną próbę także po ulicach dzielnicy Białołęka.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;  FILM Z PUCHARU WIOSNY 2015

 

Ale zacznijmy od sobotniego, wieczornego prologu na terenie autodromu na Bemowie. Szybka próba, ale wymagająca. Zimno i wiatr nieco wystraszyły publiczność.

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;  RAJD PUCHAR WIOSNY 2015 - ZAPOWIEDŹ

 

 

Sobotni ranek to próba na legendarnym torze testowym FSO. Najpierw przejazd zapoznawczy, potem przejazdy z mierzeniem czasu. Należy przyznać, iż próba była bardzo szybka. Może nawet zbyt szybka jak na umiejętności wielu młodych kierowców amatorów. Na szczęście było bezpiecznie i daleko od drzew.

 

 

Na Białołęce natomiast rywalizowano na krótkim, dość krętym prawdziwym odcinku specjalnym. Rywalizacja była zacięta, a techniki jazdy różne. Zawodnicy robili opis rajdowy. Style tego opisu były różne, niektórzy pisali nie symbolami lecz słownie. To nie ułatwiało dyktowania w trzęsącym się na trasie aucie.

Uczestnicy byli niezwykle zadowoleni z trasy, jej trudności i długości. Niektórzy mieli prędkie auta, ale dali radę.

 

 

 

 

 

Wyniki imprezy;

KLASYFIKACJA GENERALNA

KLASY

 

Tekst, film i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

 

 
Designed by vonfio.de