Home Sport popularny V RAJD BARBÓRKA BIS
V RAJD BARBÓRKA BIS Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
środa, 14 grudnia 2011 10:15

 

 

Fajna amatorska impreza

 

Co roku Automobilklub CENTRUM organizuje Barbórkę BIS. Nazwa nie przypadkowa, bo podobna do Barbórki organizowanej przez Automobilklub Polski, przy czym tam powstała a tu jest kontynuowana, dla tych, co nie są aż tak związani z Barbórką.

 

 

Jak sam prezes klubu podaje, z uwagi na niedopuszczenie naszych Koleżanek i Kolegów, w tym utytułowanych w Pucharze PZM, przez organizatora Automobilklub Polski do udziału w "48 RAJDZIE BARBÓRKA 2010" - Ogólnopolskim Kryterium Asów" staramy się, w Jubileuszowym "V Rally Barbórka Bis", odtworzyć namiastkę tego "prawdziwego" rajdu w formie amatorskiej, częściowo na historycznych już trasach, które stworzył (Witold Prószyński) będąc 4 krotnym Dyrektorem "Rajdu Barbórka - Ogólnopolskie Kryterium Asów". (1995; 1996; 1998; 1999.)

 

 

Tak więc przyszedł, kto chciał i mógł i wziął udział. Nie obyło się bez momentu dramatycznego (bardziej dla załogi), kiedy to jeden z uczestników wypadł z trasy. Nikomu nic się nie stało poza zwłoką w przebiegu Barbórki BIS. Po prostu, delikatniej wspominając coś się działo, jak to na rajdzie. Zawodnicy byliby, jak wojsko bez karabinu, gdyby nie zaliczyli jakiejś atrakcji i to na takiej imprezie. Za rok bogatsi o doświadczenie wystartują i pewnie zdobędą także puchar Auto-Turystyki. Kto wie?!

 

 

 

 

 

Portal www.auto-turystyka.pl objął patronatem wszystkie imprezy Automobilklubu Centrum

 

Podajemy link do wyników:


http://www.ak-centrum.pl/rsmppc/2011/wyniki/08/akcentrum.htm

 

i pozostałe:


http://www.ak-centrum.pl/rsmppc/2011/wyniki/08/generalka.htm

 

http://www.ak-centrum.pl/rsmppc/2011/wyniki/08/klasy.htm

 

http://www.ak-centrum.pl/rsmppc/2011/wyniki/08/goscie.htm

  

Tekst i zdjęcia; Adam Władysław Jankowski

 

PRZECZYTAJ TAKŻE:

 

XVII PRAZSKY RALLYSPRINT

 
Designed by vonfio.de