Home Sport popularny IV RALLY MAZOWSZA
IV RALLY MAZOWSZA
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 25 marca 2012 22:52

 

Pasjonująca rywalizacja.

 

Było wiele walki, moc ambicji i atrakcyjne, szybkie próby sportowe. IV RALLY MAZOWSZA o Puchar Burmistrza

Nowego Dworu Mazowieckiego był bardzo atrakcyjny dla młodych kierowców wchodzących dopiero w rajdowy świat.

Organizatorem był Automobilklub Centrum.

 

 

Na ponad 80 kilometrowej trasie w okolicach Nowego Dworu Mazowieckiego, Wieliszewa, Legionowa i Modlina rozegrano już czwartą edycję tej ciekawej imprezy. 11 prób sportowych rozegrano na twardej zróżnicowanej nawierzchni, częściowo zanieczyszczonej po zimie. Konfiguracja prób bardzo zróżnicowana, ale wszystkie były bardzo ciekawe i preferujące kierowców jeżdżących bardzo technicznie.

 
 

Walka była niezmiernie zacięta. Kierowcy maluchów i Cinquecento w wielu przypadkach bardzo sprawnie pokonywali szybkie próby. Próba w Michałowie-Reginowie była na terenie bazy transportowej. Tam kilku kierowców pomyliło trasę. Ktoś także popsuł auto, była też szybka wymiana koła po złapaniu kapcia.

W Modlinie, na terenie byłych koszar wojskowych była próba ze zmienną nawierzchnią. Długa asfaltowa prosta pozwalała się rozpędzić. Przed startem do próby spotykamy załogę nr 18 w Cinquecento Grzegorz Kuchnia z pilotem, zwykle doskonale jeżdżącym kierowcą Pawłem Tustanowskim. Pytamy się zawodników, jak Wam idzie? „Średnio nam idzie, jesteśmy w środku stawki, ale impreza ciekawa”. Na bocznej szybie ich auta jest napisane Sprite i Pragnienie! Jak wiemy pragnienie nie ma szans!

 

 

 


 

Przed próbą w Nowym Dworze Mazowieckim spotykamy doświadczonego zawodnika rajdowego, wielokrotnego Mistrza Polski Ryszarda Pluchę i dyrektora imprezy Witolda Prószyńskiego, który obchodził niedawno swoje 70-lecie. Auto-turystyka.pl również życzy jeszcze długich lat i wielu sukcesów w realizacji pasji. Pojawia się też Policja z lokalnej komendy w Alfa Romeo, która jeszcze im się nie popsuła. Niestety niekompetencja stróżów prawa na temat zasad rozgrywania imprez sportowych jest widoczna. A wystarczyło by przeczytać kodeks drogowy.

 

 

 

Działo się! Było ambitnie. Na próbie w Nowym Dworze Cinquecento zawisło podwoziem na małej pryzmie piachu. Nie wydało na prostej. Na jednej z prób mieliśmy Poloneza postawionego na boku. Lecz generalnie próby były techniczne i co najważniejsze bezpieczne. Na trasie rywalizowało 80 załóg, to świadczy o tym, że imprezy Automobilklubu Centrum cieszą się zasłużoną renomą. Organizator zaprosił na imprezę znanego z lat 80-tych kierowcę Krzysztofa Skalskiego, który ponad 20 lat nie jeździł w rajdach. Krzysztf rywalizował w BMW 318. Po super próbie w Nowym Dworze Maz już tylko wyniki i rozdanie nagród w warszawskiej Karczmie Zachcianek.

 


 

Przy tej okazji zagadujemy Pana Witolda Prószyńskiego o jego wrażenia z imprezy;

To czwarta edycja, mam wewnętrzną satysfakcję. Mimo kryzysu paliwowego zgłosiło się 80 załóg. Bardzo dużo jadących po raz pierwszy, między innymi z Łodzi i Podlasia. To bardzo cenne, gdyż w tym terminie były dwie imprezy samochodowe. Sukces jest związany z ciężką pracą współpracowników, oraz moją. Zdobywamy nowe tereny, ciekawe dotąd nie rozgrywane miejsca prób. Dziękuję tym, którzy udzielają zgody, mamy zaufanie u firm, z którymi współpracujemy. Moi współpracownicy sprzątają teren, by zostawić go w stanie, w jakim zastali. Pamiętam po imprezie o współpracownikach, uczestnikach i firmach współpracujących. Mimo 50 lat organizacji imprez ciągle się uczę, jak na tym rajdzie”.

 


 

Trzeba przyznać, iż rozdanie nagród było także na wysokim poziomie. Organizator, Automobilklub Centrum zapewnił ponad 50 pucharów. Auto-turystyka wręczyła swoje nagrody najlepszej załodze imprezy. Dyrektor rajdu zapowiedział, że na następne rajdy będzie zapraszał innych niegdyś znanych kierowców.

 

Oto zwycięzcy;

Klasa 0 - Marcin Szwejk, Maciej Winiarski

Klasa 1 - Michał Hryniszyn, Adam Karwowski

Klasa 2 – Łukasz Kurman, Przemek Staszkiewicz

Klasa 3 – Przemysław Zakrzewski, Łukasz Drozdowicz

Klasa 4 – Igor Bartołd, Paweł Wiśniewski

 

Grupa RWD – Igor Bartołd, Paweł Wiśniewski

 

KLASYFIKACJA GENERALNA;

 

Im - Igor Bartołd, Paweł Wiśniewski

IIm - Michał Hryniszyn, Adam Karbowski

IIIm – Łukasz Kurman, Przemek Staszkiewicz

 

Pełne wyniki pod linkiem Wyniki rajduKlasyGoście.

 


 

Bardzo fajna impreza, z niecierpliwością czekamy na następną. Już w dniach 14 – 15

kwietnia. Auto-turystyka też tam będzie.

 

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

SPORT POPULARNY

RAJD MONTE CARLO HISTORIQUE - START

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de