Home Sport popularny RAJD SAMOCHODOWY Mazowieckie Szutry
RAJD SAMOCHODOWY Mazowieckie Szutry Email
Wpisany przez Adam Władysław Jankowski   
środa, 28 marca 2012 14:13

 

RAJD SAMOCHODOWY - IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA

15.04.2012   ZAPRASZAMY !

 

RAJD SAMOCHODOWY - IMPREZA OGÓLNODOSTĘPNA

"XIV RALLY MAZOWIECKIE SZUTRY 2012"
o PUCHAR PREZESA POLBOT - KRUSZYWA
Warszawa 15.04.2012

Automobilklub Centrum zaprasza serdecznie (a my z nim) wszystkich kierowców, zarówno amatorów jak i zawodników licencjonowanych (w klasie Gość), którzy chcą się sprawdzić w sportowej rywalizacji na odpowiednio przygotowanych nawierzchniach szutrowych, dających olbrzymią frajdę z jazdy do udziału w imprezie tp KJS. W dniu 15 kwietnia (niedziela) br. dzięki przychylności Właścicieli Kopalń i Baz Kruszywa z terenu Warszawy i okolic, rozegranych zostanie "Rajd samochodowy" na udostępnionych nam odpowiednio przygotowanych trasach, o nawierzchniach szutrowych, na podkładzie utwardzonym (beton, asfalt)
Tradycyjnie trasa będzie liczyła około 100 km składać się będzie z 2 sekcji. Rozegranych zostanie 10 prób sportowych.
Wszystkie próby rozegrane zostaną na zamkniętych, zabezpieczonych trasach o różnej konfiguracji typu "OS", łatwych w nawigacji, ponieważ trasy prób wyznaczone będą naturalnym ukształtowaniem terenu, ze znikomą ilością słupków, szybkich, zarazem technicznych, wszystkie o max. dopuszczalnych długościach, dają widowiskową frajdę z jazdy pełnymi bokami.

Udział w imprezie da oprócz rywalizacji sportowej, możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w kierowaniu samochodem przed zbliżającym się okresem zimowym.

 

W imprezie może wystartować praktycznie każdy, kto ma prawo jazdy, pilota z ukończonym 18 rokiem życia, zarejestrowany samochód z ważnym badaniem technicznym, ubezpieczeniem OC i NNW, dwa kaski (mogą być typu motocyklowego) oraz, oczywiście żyłkę sportową. Oprócz rywalizacji sportowej, przyjemnego spędzenia czasu, jest możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w bezpośredniej rywalizacji zarówno w klasach uzależnionych pojemnością silnika, jak i klasyfikacji generalnej.

 

Badania techniczne odbędą się dzień wcześniej, ten news, znajdzie się najszybciej na stronach Automobilklubu Centrum.

 

Na podstawie kalendarza i stron Automobilklub Centrum

Zdjęcie: Adam Władysław Jankowski

 

Zobacz także: POLBOT

 
Designed by vonfio.de