Home Sport popularny XVI RALLY WYSZKÓW
XVI RALLY WYSZKÓW Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
niedziela, 29 września 2013 17:54

 

Mocne ściganie

 

Jak co roku Burmistrz i mieszkańcy Wyszkowa goszczą Rally Wyszków. To już XVI edycja imprezy organizowanej przez Automobilklub Centrum. A działo się!....

 

..Były trudne próby dla kierowców amatorów, bo to impreza z kategorii popularnych. Zmienne nawierzchnie, długie próby okazały się dość mordercze dla niektórych już wysłużonych sprzętów. Niektóre zdefektowały.

 

 

Przed Super Próbą przejazd rajdówek kolumną poprowadziła Policja

 

Nasz cywilny Peugeot od Peugeot Longin Bielak.

 

 

Po sobotnich próbach w niedzielny poranek zlokalizowano „Super próbę” w centralnym punkcie Wyszkowa na zamkniętym i wyłączonym z ruchu odcinku ul. gen. Sowińskiego. Publiczność dopisała, imprezę oglądało ponad 600 kibiców, co dla młodych kierowców było dodatkową zachętą do walki.

 

 

 

Tak się napada!

 

Na tej imprezie nie mogło oczywiście zabraknąć Auto-turystyki.pl, która to od dawna jest patronem medialnym tej imprezy. Tym razem piszący te słowa zjednoczył siły z „Red. Naczem” Auto Plus RadioGrzegorzem Traczewskim, by razem pojawić się na Super Próbie. Tak więc Traczewski w roli fizycznego i Wdzięczkowski w roli umysłowego zasiedli w aucie Peugeot 2008 z firmy Longin Bielak i w roli przecieraków otworzyli trasę próby.

 

 

 

 

Ale się porobiło! Po długich latach przejechałem sportową próbę i wyszło chyba całkiem nieźle. Nowiutkie, cywilne auto na wielosezonowych kapciach spisało się dobrze, a mi przydarzył się jeden drobny błąd. Mirek w roli pilota jak zwykle był profesjonalny i … znowu w posiwiałej głowie pojawiła się tęsknota za tym jeszcze kolejnym razem. Mam nadzieję, że z Mirkiem w samochodzie jeszcze gdzieś się pojawimy. A sam ten mini rajd? - to świetna okazja by bezpiecznie porównać swoje umiejętności z innymi, to dobra lekcja opanowania pojazdu i olbrzymia szansa na bezpieczniejsze poruszanie się później po drogach” - wyznał Grzegorz Traczewski.

 

 

 

 

 


 

Walka na próbie była bardzo zacięta i emocjonująca, wręcz o ułamki sekund.

Gratulacje dla Mistrza Witka Prószyńskiego za organizację kolejnej fajnej imprezy.

 

Wyniki XVI RALLY WYSZKÓW

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski i Grzegorz Traczewski

Zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

 

 
Designed by vonfio.de