Home SPORT Off road POLACY W AFRICA ECO RACE!
POLACY W AFRICA ECO RACE! Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 03 stycznia 2018 19:05

 

R-SIX TEAM W AFRICA ECO RACE!


Zespół R-SIX TEAM powraca na rajdowe trasy z dwoma samochodami w słynnym rajdzie terenowym AFRICA ECO RACE, który rozpoczyna się 31 grudnia startem honorowym w Monako. Załogi Robert Szustkowski / Jarosław Kazberuk oraz Robert Szustkowski junior / Albert Gryszczuk pojadą samochodami FORD Raptor.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TAKŻE; PRZED DAKAREM 2018

 

 

- Po jesiennym Rajdzie Maroka nie mogłem się już doczekać powrotu do naszego Forda Raptora – powiedział założyciel i lider zespołu Robert Szustkowski. – Słynny afrykański rajd śladami Dakaru uznaliśmy za idealne miejsce dla naszego pierwszego startu w sezonie 2018.

 


 

R-SIX TEAM to wyjątkowy zespół, który specjalizuje się w dwóch zupełnie różnych dyscyplinach sportu – w żeglarstwie i rajdach terenowych.

- Sezon 2017 przyniósł nam wielki sukces, jakim było drugie miejsce w klasie w legendarnych regatach Rolex Fastnet Race w sierpniu – kontynuuje Robert Szustkowski. – Żeglarstwo i rajdy mają ze sobą na pozór niewiele wspólnego, ale w naszym przypadku łączy je pasja, przygoda, wyzwanie, a także to, że zawsze płyniemy po morzu czy jedziemy przez pustynię pod polską flagą. Oczywiście jesteśmy sportowcami i dlatego stając na starcie chcemy zawsze walczyć o jak najlepszy wynik, ale równie ważna jest przygoda i emocje, którymi chcemy dzielić się z polskimi kibicami. Naszym celem jest osiągnięcie mety w Dakarze obydwoma samochodami, co w tak długim, trudnym rajdzie jest bardzo ambitnym celem, zwłaszcza w przypadku samochodu seryjnego, praktycznie bez modyfikacji. Liczymy na dobre przygotowanie naszych Fordów, a także na umiejętności i doświadczenie całego zespołu.

 


R-Six Team ma jeszcze jeden cel: przy pomocy Fundacji Orimari oraz przy współpracy Caritas Polska i Zakonu Maltańskiego rozpoczynamy realizację projektu charytatywnego, w ramach którego przekażemy dzieciom z najuboższych regionów Afryki zachodniej podstawowe artykuły szkolne. Dzięki temu programowi uczniowie z Mauretanii i Senegalu otrzymają od nas na biwakach zeszyty, długopisy, ołówki i flamastry.

 


Relacje ze wszystkich etapów rajdu AFRICA ECO RACE pokaże kanał Eurosport 1 codziennie wieczorem o godzinie 23.30 od 2 do 14 stycznia.

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

55 RAJD BARBÓRKA 2017 - RELACJA

 

 
Designed by vonfio.de