Home Subaru Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa
Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa Email
Wpisany przez Adam Władysław Jankowski   
niedziela, 12 lutego 2012 00:40

 

Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa

 

 

Subaru XV wyznacza standardy bezpieczeństwa

Marka Subaru od zawsze stawiała na bezpieczeństwo, a wszystkie modele spod znaku Plejad charakteryzowały się wysokim poziomem zarówno czynnej, jak i biernej ochrony. Także najnowsze dziecko japońskiego producenta, Subaru XV, wyznacza standardy bezpieczeństwa pasażerów. Potwierdza to najwyższy, 5-gwiazdkowy wynik w testach Euro NCAP. Niespotykanym do tej pory rezultatem jest 90-procentowa skuteczność ochrony dzieci, jaką legitymuje się XV.
Osiągnięcie najwyższych standardów bezpieczeństwa jest możliwe dzięki stałemu doskonaleniu jego aktywnych oraz pasywnych elementów. Konstrukcja szkieletu nadwozia XV pochłania i rozprasza energię uderzenia, a komplet poduszek powietrznych oraz aktywne zagłówki przednich foteli zapewniają wysoki poziom ochrony pasażerów. Wyposażeniem standardowym Subaru XV są przednie i boczne poduszki kierowcy oraz pasażera, kurtyny powietrzne przednie i tylne, a także poduszka powietrzna, chroniąca kolana kierowcy.

Subaru XV dysponuje stałym napędem wszystkich kół Symmetrical AWD, będącego podstawą konstrukcji samochodów japońskiej marki. Doskonale uzupełnia się on z dynamiczną geometrią zawieszenia (Subaru DC3), systemem kontroli trakcji i stabilizacji toru jazdy (VDCS) oraz 4-kanałowym ABS z funkcją EBD. Dzięki nim XV szybko i pewnie reaguje na polecenia kierowcy, jednocześnie zachowując harmonię pomiędzy bezpieczeństwem i radością z jazdy.

Niektórzy użytkownicy okreslają to w zwykły sposób trzyma się samo drogi i jedzie. Cytat dosłowny: "Samo jedzie".

 Podobnie jak inne modele Subaru dostępne na polskim rynku, także XV jest wyposażony w Inteligentny System Ratunkowy (ISR), który w sytuacji awaryjnej za pomocą sygnału GPS automatycznie przekazuje informacje do stale funkcjonującego centrum monitoringu. Umożliwia to natychmiastowe zweryfikowanie zdarzenia i powiadomienie właściwych służb w celu szybkiej i sprawnej organizacji pomocy. Inteligentny System Ratunkowy posiada także funkcję antykradzieżową.

 

Jak poijedziemy, to wrażenia też pokażemy!

 

 

Tekst ze zmianami, na podstawie SUBARU

Zdjęcia: SUBARU

 

Zobacz też:

SUBARU TRIBECA

VIII ZLOT PLEJAD SUBARU


 
Designed by vonfio.de