Home Toyota Land Cruiser w Neptunie
Land Cruiser w Neptunie PDF Drukuj Email
środa, 18 sierpnia 2010 21:57 

Land Cruiser w Neptun Clubie

 

 

Toyota Land Cruiser V8 to baardzo duży samochód, przez to mało praktyczny w mieście, ale doskonały do dalszych wyjazdów – i dlatego wybraliśmy się nim na Mazury a dokładniej Giżycka, do bardzo gościnnego Neptun Clubu.

 

 Wielkość tej Toyoty determinuje jej zastosowanie i sposób użytkowania – zaparkowanie w centrum handlowym kończy sie zajęciem dwóch miejsc parkingowych – inaczej nie da rady wysiąść.

Z drugiej strony doskonały samochód na bezdroża, do holowania przyczepy z łodzią czy końmi a bagażnik jest tak wielki, że nie da rady sięgnąć rękoma aż do oparć tylnych siedzeń, za to tylna kanapa jest tak szeroka, że mieszczą się nawet cztery dorosłe osoby.

 

 

Neptun Club w Giżycku to jednocześnie eleganckie apartamenty, doskonała restauracja, małe pole biwakowe i strzeżony parking oraz w pełni wyposażona przystań jachtowa z obsługą bosmana i sanitariatami.

 

Miejsce jest bardzo ciche i urocze – spędzając tam weekend zapomnieliśmy o problemach dnia codziennego.

Widać, że kto tam raz przyjedzie – zostanie stałym klientem i będzie tam trzymał swoją łódkę czy skuter wodny w marinie oraz zostawi je na zimowanie.


 

Dla nas największą atrakcją było wynajęcie szybkiej motorówki, oczywiście ze sternikiem. 
Szefostwo klubu dba o domową atmosferę w ośrodku.

Specjalnością kuchni są naleśniki na śniadanie i ryby na obiad, radzę uważać na ciasta własnego wypieku – uzależniają i łatwo sie skusić i zabrać dodatkową porcje do domu.

 

Toyota Land Cruiser wyposażona jest w potężny silnik turbodiesla V8 o pojemności 4,5 L o mocy 286 KM i momencie 650 Nm – jego moc bardzo sie przydała podczas powrotu do

W-wy w wieczornych korkach z Mazur – umożliwia bardzo sprawne przyspieszanie od ok. 80Km/h wzwyż – wyprzedzenie tira i kilku samochodów osobowych na raz to pestka mimo masy własnej Toyoty na poziomie 2750 kg.

Jeżeli wierzyć wskaźnikowi średniego zużycia to Land Cruiser V8 pali w mieście ok. 21 L a na trasie spada do ok. 13L ropy.

 

Wysoka pozycja za kierownica to także zaleta – można obserwować drogę ponad poprzedzającymi samochodami, a światła mijania dzięki wysokiemu umiejscowieniu maja duży zasięg – tylko dziwne dlaczego Toyota nie montuje reflektorów xenonowych do w tak drogim samochodzie nawet za dopłatą.


 

Największe wrażenie zrobiło jednak na mnie zawieszenie – Land Cruiser dużo lepiej się prowadzi po drogach szutrowych niż asfaltowych – nie dziwię się, że jest tak popularny w Rosji czy na bliskim wschodzie

 

 

 

Neptun Club w Giżycku to także doskonała baza do zwiedzania – Twierdza Boyen i Wieża Ciśnień z tarasem widokowym w Giżycku, bunkry w Mamerkach czy Gierłoży czy też wycieczek rowerowych lub kajakowych.


 

Podziękowania dla Neptun Clubu w Giżycku.

www.neptunclub.pl

 

 

Tekst i zdjęcia: Maciej Szanter

Poprawiony: czwartek, 19 sierpnia 2010 14:15
 
Designed by vonfio.de