Home Wyprawy/Expeditions AUTO-TURYSTYKA W STARACHOWICACH
AUTO-TURYSTYKA W STARACHOWICACH Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 23 grudnia 2016 11:56

 

DLA KLIENÓW BURZYMY ŚCIANY

Podróże to nasz znak firmowy. Zawsze szukamy ciekawych miejsc, jeszcze nie znanych powszechnie. Tym razem zawitaliśmy do gościnnego HOTELU SENATOR w Starachowicach. A poprowadził nas SUV – bardzo ciekawy i pojemny – SSANGYONG XLV - przeczytaj test.

 

ZNAJDŹ NAS TAKŻE NA YOUTUBE oraz FACEBOOK

 

OBEJRZYJ FILM  -  HOTEL SENATOR I

 

Ze stolicy wygodnym trzypasmowym wyjazdem jedziemy na Grójec. Dwie  jezdnie prowadzą do samego Radomia. Potem nieco mniej głównymi drogami dojeżdżamy do Starachowic. To tylko 160 km od centrum Warszawy.

 

OBEJRZYJ FILM  -  HOTEL SENATOR II

 


Starachowice to miasto na wielu wzgórzach, malowniczo położone. W centrum miasta jest ciekawy i gościnny hotel nastawiony na konferencje, ale też na weekendowe pobyty rodzinne, Hotel Senator.

 

OBEJRZYJ FILM  -  APARTAMENT GRAND W HOTELU SENATOR W STARACHOWICACH

 


 


 

PRZECZYTAJ TEŻ;   HOTEL SENATOR - POLECANE MIEJSCA


Geneza powstania

Hotel Senator ma 21 lat, wybudowali go i  założyli go ojcowie obecnych  właścicieli. Jest to  rzadki przypadek przetrwania spółki i działania w drugim pokoleniu, Filip od 12 lat współpracuje z Arkiem w zarządzaniu hotelem, prowadzą też inne interesy.

 

 

 


Budynek główny  hotelu ma prawie 100 lat. Poprzednio mieściły się w  nim  między innymi….  była komenda milicji, więzienie  i SB. Gdy ojcowie kupili budynek w stanie ruiny i postanowili zrobić z niego hotel, wszyscy zastanawiali się po co hotel w Starachowicach. Teraz okazuje się, że był to strzał w dziesiątkę. W końcu jesteśmy niemal w samym środku Polski!

 

 


Początkowo hotel miał 40 pokoi, hotel służył głównie potrzebom miasta. Dzisiaj jest ich 94, 10 sal konferencyjnych, restauracje,  basen, spa i Instytut Ireny Eris, klub  nocny Chillout, dwa duże parkingi.

 


Po pięciu latach od uruchomienia zapadła decyzja o rozbudowie hotelu i  można powiedzieć źe ta rozbudowa trwa do dzisiaj. Kilka lat temu powstał basen. Hotel początkowo przeznaczony na spotkania i konferencje podwoili stał się również hotelem rodzinnym, weekendowym i turystycznym.

 

 

 

 

Rok temu powstało atrium. W tej chwili właściciele budują obok hotelu apartamentowiec, którego mieszkańcy będą mogli korzystać z atrakcji hotelu.Gastronomia jest ważnym elementem  hotelu.  Jest dwóch szefów kuchni, a Pan Marcin Bródka pracuje od początku powstania hotelu. Drugi szef, pan Piotr Długosz jest wieloletnim pracownikiem.

Dla mnie najciekawszym elementem hotelu jest design, pasja pana Filipa. Zwiedziliśmy 5 przepięknych apartamentów: Pink, Mirror, Sensual, Miami i  Grand.  Każdy niepowtarzalny i  bogato wyposażony. To trzeba zobaczyć na własne oczy.

Hotel jest wyposażony w atrakcje dla dzieci, oprócz basenu jest tu bogato wyposażony pokój zabaw dla dzieci, a w przygotowaniu pokój dla rodziców pilnujących swoje pociechy korzystające z pokoju zabaw.

Dream SPA powstało z inicjatywy żony pana Filipa, która współpracuje z marką Irena Eris. SPA oferuje szeroką gamę zabiegów na twarz i ciało. Zachęcamy do relaksu!

 

DearPA Hotel Senator Starachowice

Ciekawostki:

Gdy jedna z firm samochodowych organizowała w hotelu szkolenie dla handlowców i trzeba  było wstawić do sal szkoleniowych auta, właściciele zdecydowali się zburzyć jedną ścianę, aby można było wprowadzić samochody. Jak się okazuje nie ma rzeczy niemożliwych.

Co składa się na sukces tego wspólnego zarządzania?

Przede wszystkim uczciwość w biznesie ale także dopasowanie charakterów  i uzupełniające się kompetencje  obu zarządzających.

Arek zarządza na co dzień ludźmi i zajmuje się wdrażaniem pomysłów Filipa. Filip wziął na siebie inwestycje i marketing.

LOKALNE ATRAKCJE

PIWO PROST  - jest jednym z lokalnych polskich browarów. W hotelu przede wszystkim podawane jest właśnie to piwo. Po jeździe autem skosztowaliśmy właśnie tego piwa. Innego nie pragnęliśmy.

ZIELONY !

ZIELONY : LOKALNA WALUTA Hotel Senator jest brokerem dla systemu. Właściciele zaangażowali się w promocję tego pomysłu. Na świecie istnieje kilkaset walut lokalnych, niektóre doprowadziły do rozkwitu lokalnych wspólnot. Nasza relacja była możliwa dzięki Panu Robertowi Sienczewskiemu - regionalnemu durektorowi waluty ZIELONY.


 

Atrakcje w okolicy

1. Muzeum przyrody i techniki jednego pieca –organizacja imprez

2. 12 wyciągów narciarskich, niedaleko Bałtów – parki rozrywki, Zoo i Park jurajski

3. Święty Krzyż i Swięta Katarzyna

Krzyżtopór,

Zamek Cystersów

Muzeum wsi świętokrzyskiej

Jaskinia Raj

5 jezior (jak na Mazurach) 5 kąpielisk, żaglówki, i lato i zima atrakcje

Wszystko to w promieniu 40 km od Starachowic! W samym mieście są trzy jeziora.

 

 


Droga powrotna przez niesamowite tereny. Przedgórze Gór Świętokrzyskich. Liczne zalewy urozmaicają i tak ciekawy krajobraz. Warto zawitać do dużego i niesamowitego sanktuarium w miejscowości Godów-Kałków.

 


Dalej przez stare i znane drogi do Radomia. W Iłży o 28 km od Radomia jest nie tylko zamek, a właściwie jego ruiny, przyprawione specjalnie dla turystów. Mamy też Restaurację Rycerską, w której podają wspaniałe placki ziemniaczane po zbójecku. To należy przeżyć. Trzeba je zamówić. Przy kominku spożywamy placki i pamięć o nich jest silna aż do domu.

 


SSANGYONG XLV okazał się autem pojemnym i bardzo dobrym w użytkowaniu w podróży. Jest nie tylko pojemny, ale też atrakcyjny długich podróży i wypraw. Tak więc wsiądźmy w niego i podróżmy  do woli.


Tekst, zdjęcia i film Ela Janczur i Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

AUTO-TURYSTYKA W GRUZJI

 

AUTO-TURYSTYKA W ARMENII

 

AUTO-TURYSTYKA NA W WĘGRZECH

 
Designed by vonfio.de