Home Wyprawy/Expeditions MAZDA NA PODLASIU I BAGNACH BIEBRZAŃSKICH
MAZDA NA PODLASIU I BAGNACH BIEBRZAŃSKICH Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
piątek, 18 sierpnia 2017 04:53

 

ŚLICZNE AUTO Z MOCNYM MOTOREM

 

Tak, MAZDA od lat ma bardzo ładne pojazdy. Jeszcze dłużej znana jest z aut nie do zajeżdżenia, niezawodnych. Ta ma silnik wolnossący 2,0 z MAZDY MX5 o mocy 165 KM i daje dużo przyjemności z jazdy jak legendarne auto z odkrytym dachem. Właśnie tym autem zrealizowaliśmy wyprawę na Podlasie i bagna biebrzańskie.

 

POLUB NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  MAZDA 3 - PREMIERA

 

ZOBACZ FILM - MAZDA 3 NA BAGNACH BIEBRZAŃSKICH

 

 

 

Pomysł tej wyprawy oczekiwał na realizację dość długo. Czekał na odpowiedniego towarzysza podróży. Takim doskonałym partnerem do turystyki motoryzacyjnej okazała się wygodna i szybka Mazda 3 w wersji hatchback z elegancką skórzaną tapicerką w dwóch kolorach, kamerą cofania i mocnym silnikiem oraz doskonale działającą 6-biegową skrzynią biegów.

 

 

 

Ze stolicy wiedzie wyremontowana ostatnio droga przez Sulejówek w stronę Węgrowa i Sokołowa Podlaskiego. Przed Węgrowem o kilka kilometrów leży miejscowość Liw z niewielkim zamkiem-muzeum. Odbywają się tam liczne imprezy, między innymi turnieje rycerskie. Węgrów i Sokołów Podlaski jawią się jako miasta, w których dużo się dzieje. Odnowione centra miast i wiele lokalnych firm świadczą o przedsiębiorczości mieszkańców regionu. Z Sokołowa podążamy o kilkanaście kilometrów na północ drogą nr 63 do Grodziska w gminie Sabnie.

 

ZOBACZ FILM - MAZDA 3 W GRODZISKU

 

 

 

 

Tam jest pięknie. Dużo zieleni, las, nieduża rzeczka płynąca przez miejscowość i piękny drewniany kościół. O kilkanaście kilometrów stąd jest już piękna rzeka Bug. Jedziemy do miejscowości Gródek. Rzeka jest nieuregulowana, czyli ma naturalne brzegi i liczne wyspy i łachy piasku. W niektórych miejscach są rezerwaty przyrody. Jest idealna do kajakowych spływów. Kilkanaście kilometrów w górę rzeki jest znany ośrodek kultu religijnego – Drohiczyn.

 

 

 

 

Stąd na północ przez Łomżę dotrzemy na rozlewiska innej rzeki Narew i mniejszych rzek. To bagna biebrzańskie. Teren jest płaski, przecinany drogami do pól i licznymi ciekami wodnymi. Wjeżdżamy na dobrej jakości, równe drogi szutrowe. Mazda również tu spisuje się doskonale. Widoki są przednie. Niekiedy można spotkać jakąś agroturystykę. Na szczęście nie ma tu żadnych wielkich hoteli.

 

 

 

Na południe do Łomży warto pojechać nad brzegiem Narwi z pięknymi widokami na rzekę i drugi brzeg. Na zachód od Łomży o 20 kilometrów jest miejscowość Nowogród. Nieduża i senna, właściwie nic się tam nie dzieje. Ale widok z wysokiego brzegu Narwi jest przedni. Najlepszy z pięknie ukwieconej restauracji Wiszące Ogrody nad Narwią. To restauracja z doskonałą kuchnią, jest po kuchennych rewolucjach Magdy Gessler. Rzeczywiście ogród restauracyjny na skarpie jest niemal wiszący.

 

 

Do domu droga przez Ostrołękę jest prosta i w weekend niezbyt zatłoczona. MAZDA 3 HATCHBACK okazała się doskonałym towarzyszem podróży. Silnik Skyactive nie ma zbyt dużego zużycia paliwa, a zawieszenie pozwala pewnie czuć się na drodze. Prowadzenie auta jest doskonałe. Tak więc ruszajmy w kolejną auto-turystyczna podróż.

 


 

Tekst, zdjęcia i film; Grzegorz Traczewski i Mirosław Wdzięczkowski

 

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de