Home Wyprawy/Expeditions AUTO-TURYSTYKA W TATRACH
AUTO-TURYSTYKA W TATRACH Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
środa, 25 października 2017 06:34

 

TOYOTA PRIUS W ZAKOPANEM

Auto, które doskonale spisuje si w mieście – uwielbiają je taksówkarze, bo jest niezwykle oszczędne – niekoniecznie takie musi być w czasie długiej wyprawy w góry. A jednak TOYOTA PRIUS doskonale spisała się i wcale przy dużych prędkościach nie paliła drastycznie dużo.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  TOYOTA PRIUS - TEST


ZOBACZ FILM  -  TOYOTA PRIUS - TEST I

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


Drogi mamy coraz lepsze, lecz do Krakowa nadal momentami jest wąsko, tylko jeden pas w jedną stronę. Sam wjazd do Krakowa jest skandalicznie zaniedbany i nic się nie robi by go poszerzyć. Jednak obwodnica Radomia i okolice Jędrzejowa oraz Tokarni – tam dużo się dzieje. Obecne budowy co prawda utrudniają przejazdy, lecz już całkiem niedługo pojedziemy drogą dwupasmową ze stolicy aż w okolice Miechowa.

 

ZOBACZ FILM  -  TOYOTA PRIUS - TEST II

 


Za Krakowem dwujezdniowa droga jest już aż do Lubienia kilkanaście kilometrów za Myślenicami. Dalej do Skomielnej Białej i Chabówki trwa budowa przez góry łącznie z ponad 2-kilometrowym tunelem przez góry. Za to już za Chabówką wszystkie trudy wynagradzają nam widoki na Tatry. W ładną pogodę widać je jak na dłoni. W Czarnej Górze koło Bukowiny Tatrzańskiej także mamy piękne widoki z przełęczy, a nad miejscowością na szczycie góry jest wieża widokowa. Widać z niej termy w Białce Tatrzańskiej, z czego za chwilę skrupulatnie korzystamy. Gorące źródła i duża ilość basenów oraz duże parkingi i hotele przyciągają licznych turystów.

 


Do Zakopanego przez Murzasichle i Olczę niestety jedziemy w korku. To zostaje wynagrodzone przez piękny widok na skocznie narciarskie na zboczu Krokwi.

 

Przed kościołem w Czarnej Górze.

 

Krzyż na Czarnej Górze podobny jest do tego na Giewoncie.

 


Nie wypada by nie zawitać na słynne Krupówki. Ulica kwitnie dużą ilością sklepów, restauracji i barów. Mimo pory powakacyjnej turystów nadspodziewanie dużo. Stąd już tylko nocna podróż już bez korków do Warszawy. Jedzie się płynnie i miło. Podróż najnowszym autem hybrydowym TOYOTA PRIUS nie męczy i jest bardzo wygodna. Prius okazał się doskonałym partnerem do długiej pozamiejskiej podróży.

 

Układ hybrydowy spisywał się wyśmienicie.


Tekst, zdjęcia i filmy; Robert i Mirosław Wdzięczkowscy

 

PRZECZYTAJ TEŻ;

 

PRIUS CZWARTEJ GENERACJI - PREMIERA

 

TOYOTA AURIS NAD BAŁTYKIEM

 

AUTO-TURYSTYKA W ARMENII

 

 
Designed by vonfio.de