Home Wyścigi/Race VOLKSWAGEN CASTROL CUP 2014
VOLKSWAGEN CASTROL CUP 2014 Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 kwietnia 2014 20:00

 

-Kuba Litwin najszybszy na Slovakiaringu

Pierwszy dzień oficjalnych testów przed Volkswagen Castrol Cup 2014 już za nami. Spośród ponad dwudziestu zawodników najszybszym okazał się ubiegłoroczny wicemistrz tej serii Jakub Litwin, dla którego jest to już trzeci sezon w wyścigach pucharowych Volkswagena.

 

“Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po raz kolejny w swojej karierze będę startował w prestiżowej, europejskiej serii wyścigowej, w której w tym roku wystartują utytułowani zawodnicy z trzech kontynentów i ośmiu państw. Nowy sezon to nowe rozdanie. Poprzednie osiągnięcia przestają mieć tutaj znaczenie. Stawka zawodników w tym roku jest bardzo wyrównana, co świadczy o wysokim poziomie tego pucharu. Moim celem na ten rok jest walka o zwycięstwo” - powiedział Kuba Litwin.

 

 Pierwsze oficjalne testy przed nowym sezonem zorganizowano na słowackim torze “Slovakiaring”, gdzie uczestnicy tegorocznego Volkswagen Castrol Cup mieli pierwszą okazję do konfrontacji na torze. Na koniec pierwszego dnia okazało się, że najlepszy czas zanotował Kuba Litwin. 

“Dzisiejszy dzień był bardzo owocny. Nasze optymalne ustawienia samochodu pozwoliły na osiągnięcie najlepszego czasu w pierwszym dniu testów. To bardzo dobry prognostyk przed rozpoczęciem sezonu, który zainaugurujemy pod koniec kwietnia na znanym z Formuły 1 torze Hungaroring. Jestem perfekcyjnie przygotowany do walki. Podjąłem ponadto współpracę z jednym z najlepszych inżynierów wyścigowych w Europie, co napawa mnie dodatkowym optymizmem"- mówił po pierwszym dniu testów Kuba Litwin. 
Designed by vonfio.de