Home Wyścigi/Race 24h DUBAJ - KOLEJNY POLSKI SUKCES
24h DUBAJ - KOLEJNY POLSKI SUKCES Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 stycznia 2017 09:24

 

MICHAŁ BRONISZEWSKI TRZECI W DUBAJU!

Załoga Michał Broniszewski / Maro Engel / Hubert Haupt / Yelmer Buurman / Abdulaziz Al Faisal zajęła trzecie miejsce w wyścigu Hankook 24 Hours Dubai na torze Dubai Autodrome. Po starcie z piątego pola załoga Mercedesa AMG GT3 zespołu Black Falcon przez cały czas trwania wyścigu utrzymywała się w ścisłej czołówce, zajmując miejsce na podium lub tuż za nim. W końcówce była szansa nawet na drugie miejsce, ostatecznie jednak rywale w Porsche okazali się nieznacznie szybsi.

 

ZNAJDŹ NAS RÓWNIEŻ NA FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

ZOBACZ TAKŻE; MICHAŁ BRONISZEWSKI WYGRYWA W ABU DHABI

 

 

 

- Miejsce w pierwszej trójce to zawsze duży sukces, zwłaszcza w tak prestiżowym wyścigu w bardzo mocnej i licznej obsadzie  – powiedział Michał Broniszewski po zakończeniu wyścigu. – Znaczenie wyścigu w Dubaju rośnie z roku na rok. Fakt, że odbywa się w martwym sezonie i praktycznie nie ma konkurencji w kalendarzu stanowi o jego atrakcyjności, nawet dla najlepszych zespołów i kierowców. Przed startem marzyliśmy po cichu nawet o zwycięstwie, ale dwie załogi Porsche były nie do pokonania. Niewiele zabrakło nam do drugiego miejsca. Pomimo to, jestem bardzo zadowolony zarówno z wyniku, jak i z tempa, którym jechaliśmy. Samochód był bardzo szybki i niezawodny. Podczas wyścigu mieliśmy bardzo dużo okresów neutralizacji, nazywanych w Dubaju „Code 60”. Mocno przeszkadzało to w utrzymaniu koncentracji, ale to nie do uniknięcia, gdy startuje prawe 100 samochodów o bardzo zróżnicowanych osiągach.

 

 

Bardzo się cieszę ze startu w Dubaju i osiągniętego wyniku. To bardzo udany początek sezonu. Teraz czeka mnie sporo pracy nad ułożeniem planów na sezon 2017. Myślę, że w ciągu kilku tygodni będę mógł je ogłosić.

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

MISTRZOWIE LEWEGO ZAKRĘTU

 

AUTO-TURYSTYKA W CESKIEJ LIPIE


 
Designed by vonfio.de