Home Wyścigi/Race AUDI RS 3 W WYŚCIGACH 2017
AUDI RS 3 W WYŚCIGACH 2017 Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 02 kwietnia 2017 03:57

 

AUDI RS 3 LMS

 

Nowe Audi RS 3 LMS staje na starcie swojego pierwszego sezonu. Ten wyścigowy samochód weźmie udział w czternastu seriach wyścigów, w tym w TCR International Series i w mocno obsadzonej ADAC TCR Germany. Obrońca tytułu mistrzowskiego TCR International Series, Stefano Comini, począwszy od sezonu 2017 zasiądzie za sterami Audi. Audi RS 3 LMS zdobyło także zaufanie ubiegłorocznych mistrzów serii ADAC TCR Germany, teamu Target Competition. Zespół zamówił w Neckarsulm aż cztery pojazdy.


ZNAJDŹ NAS TEŻ NA FACEBOOK oraz YOUTUBE


PRZECZYTAJ TEŻ; NOWE AUDI RS 5 COUPE


Mistrz TCR International Series pierwszych dwóch sezonów serii (2015 i 2016), Stefano Comini, w sezonie 2017 zasiądzie za kierownicą Audi RS 3 LMS. Szwajcarski kierowca z numerem „1” na drzwiach swojego Audi, wystartuje w barwach belgijskiego teamu Comtoyou Racing. Sezon rozpoczyna się 1 kwietnia w gruzińskim Rustavi, a potem rozegranych zostanie szereg krajowych wyścigów TCR, m.in.

w Belgii, we Włoszech, w Rosji, Portugalii, Hiszpanii i w Skandynawii.

 

Audi RS 3 LMS z impetem wchodzi w świat wyścigów TCR

· Dwukrotny zwycięzca TCR International Series, Stefano Comini, 
w sezonie 2017 będzie jeździł samochodem marki Audi

· Team Target Competition, w wyścigach ADAC TCR Germany wystawi aż cztery egzemplarze Audi

· Łącznie 90 egzemplarzy Audi RS 3 LMS stanie na liniach startowych wyścigów na całym świecie – to wszystko w pierwszym sezonie tego modelu


Seria ADAC TCR Germany rozpocznie się 28 kwietnia na torze w Oschersleben
i w tym roku rozłożona jest na siedem wyścigowych weekendów. Pośród startujących tam zespołów jest m.in. Target Competition, który tym samym rozpoczyna swą przygodę z Audi. Pochodzący z Andrian w Południowym Tyrolu team, w ubiegłym roku zwyciężył w klasyfikacji kierowców i zespołów niemieckiej serii TCR, a rok wcześniej w klasyfikacji kierowców i zespołów TCR International Series, czyli najbardziej prestiżowej spośród wszystkich serii TCR. „Jesteśmy niezmiernie dumni, że ten utytułowany zespół prowadzony przez Andreasa i Markusa Gummererów, teraz będzie bronił swych tytułów wspólnie z Audi” - mówi Chris Reinke, szef Audi Sport customer racing. „Klientom w Niemczech i na całym świecie sprzedaliśmy już dziewięćdziesiąt egzemplarzy Audi RS 3 LMS. Wszystkim im życzymy wielu sukcesów.” W tej chwili, lista startowa ADAC TCR Germany to 41 samochodów,
z czego piętnaście to Audi RS 3 LMS.
Oprócz Target Competition, umowę z Audi zawarły również zespoły: Racing One, Prosport Performance, LMS Racing, Certainty Racing Team, Steibel Motorsport oraz German Flavours Racing.

 

Audi RS 3 LMS to jednak nie tylko auto przeznaczone do europejskich i azjatyckich wyścigów serii TCR. Ten wyczynowy samochód o mocy 350 KM udowodnił też swoje znaczenie w pierwszych w tym sezonie wyścigach długodystansowych.
W styczniu, zespół Cadspeed Racing with Atech wygrał w klasie TCR podczas
24-godzinnego wyścigu w Dubaju. W marcu natomiast, Bonk Motorsport już
w pierwszym podejściu zwyciężył w tej samej klasie w 12-godzinnym wyścigu
w Mugello. AUDI RS 3 LMS zobaczyć będzie można także podczas największej niemieckiej imprezy wyścigowej – 24 godzin na Nürburgring. Zmagania na tym wymagającym torze zaplanowano w dniach od 25 do 28 maja.

 
Designed by vonfio.de