Home Wyścigi/Race RUSZA RALLYCROSS 2017
RUSZA RALLYCROSS 2017 Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 07 kwietnia 2017 17:59

 

Rallycross: Czarnecki powalczy w Super Nacional


Już w najbliższą niedzielę rozpoczynają się tegoroczne mistrzostwa Polski w rallycrossie. Na odnowionym torze w Słomczynie wystąpi także czołowy nasz zawodnik w tej dyscyplinie Robert Czarnecki, który wystartuje w klasie Super Nacional.

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  YOUTUBE oraz   FACEBOOK


PRZECZYTAJ TEŻ; RALLYCROSSOWE MISTRZOSTWA POLSKI 2016

 

 

Lider teamu ISSRX, kierowanego przez Jakuba Iwanka, kilku udanych wstępach w ubiegłym sezonie w Mitsubishi Lancerze kategorii Super Cars, Czarnecki przesiadł się do Opla Astry, którym pojawi się także podczas inauguracji OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross 2017.

 


 

„ Spodziewam się bardzo dużej konkurencji, bo wielu zawodników przygotowało przez zimę prawdziwe potwory do rallycrossu. My skupiliśmy się na poprawie używanego dotąd Opla Astry, który został lepiej dopracowany – tłumaczy Czarnecki. Jest to auto w dotychczasowej specyfikacji z małymi poprawkami. Tak naprawdę całą zimę poświęciłem pracy nad sobą. Liczę na to, że konfrontacja z kolegami przyniesie pozytywne efekty. A zapowiada się naprawdę arcyciekawe widowisko, bo w klasie Super Nacional spodziewany jest udział ponad 30. zawodników, co gwarantuje interesującą rywalizację. W tym gronie jest bardzo wielu kierowców, którzy mogą walczyć o czołowe miejsca. Zresztą cały sezon zapowiada się emocjonująco, bo moim zdaniem stawka będzie bardzo wyrównana. Jak wiadomo zmienił się promotor cyklu, więc już podczas pierwszej rundy przekonamy się jak to będzie wyglądało. Oczywiście zapraszamy wszystkich miłośników sportu samochodowego w niedzielę do Słomczyna!”

Poza mistrzostwami Polski Robert Czarnecki zamierza także wystartować w kilku rundach Pucharu Strefy Europy Centralnej, ale szczegółowy program startów zawodnika z Warszawy będzie znany za kilka tygodni.

 

 
Designed by vonfio.de