Home Wyścigi/Race START RALLYCROSSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
START RALLYCROSSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 12 kwietnia 2018 11:22

 

ROBERT CZARNECKI:  Prawdziwe święto rallycrossu


Tłumy kibiców oglądały pierwszą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, podczas której w różnych klasach rywalizowało ponad 80. zawodników. Nie zabrakło także emocjonujących pojedynków i niespodziewanych rozstrzygnięć, a jednym z głównych aktorów tego widowiska był Robert Czarnecki.

 

POLUB NAS NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


 

Utytułowany kierowca z Warszawy startował MITSUBISHI Lancerem w najszybszej kategorii SuperCars i tak podsumował rywalizację na Autodromie Słomczyn:

 


„Pierwsze tegoroczne zawody okazały się być wielkim świętem rallycrossu. Pogoda dopisała, kibice również, a do tego na torze pojawiło się prawie 90 aut walczących o pierwsze punkty w sezonie 2018. Wielką frajdę sprawiła mi możliwość zmierzenia się z autami i kierowcami, reprezentującymi tak wysoki poziom. Poprzeczka postawiono bardzo wysoko, a mimo to udało mi się skutecznie rywalizować z faworytami. Niestety, drobna awaria w biegu półfinałowym – uszkodzenie czujnika przepustnicy, uniemożliwiła mi płynną jazdę i ukończenie wyścigu w czołowej trójce. Finał oglądałem więc niestety z trybun. W Słomczynie byliśmy świadkami przepięknego pojedynku aut i kierowców z najwyższej półki i to nie tylko w klasie SuperCars. Swój debiut zaliczyli też kierowcy z innych dyscyplin sportu samochodowego, którzy niezależnie od wyniku, z pewnością są pod wielkim wrażeniem rywalizacji w rallycrossie. Już za miesiąc kolejna runda, tym razem w Toruniu. Czas na wnioski, treningi i jeszcze lepsze przygotowanie samochodów. A więc do zobaczenia w Grodzie Kopernika”.

 

 

ZOBACZ TAKŻE;

 

KIA PICANTO CUP PRZED SEZONEM

 

AUTO-TURYSTYKA W GRUZJI

 

HONDA CIVIC TYPE R ATAKUJE

 

 
Designed by vonfio.de