Home Wyścigi/Race I RUNDA RALLYCROSSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI
I RUNDA RALLYCROSSOWYCH MISTRZOSTW POLSKI Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
piątek, 12 kwietnia 2019 20:01

 

 

Czarnecki wygrywa w Słomczynie


Podczas pierwszej rundy Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbyła się na Autodromie Słomczyn, rywalizację w nowej klasie SuperCars Light wygrał Robert Czarnecki w  MITSUBISHI Lancerze.

 

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz   YOUTUBE

 

 

Zawodnik z Warszawy zajął trzecią lokatę po czterech biegach kwalifikacyjnych, a następnie wygrał wyścig półfinałowy A. W finale stoczył zaciętą walkę z rywalami i mimo uszkodzonej półosi minął linię mety jako drugi. Jednak finiszujące przed nim Subaru konkurenta zostało zdyskwalifikowane za niedowagę 70 kg, więc na najwyższym stopniu podium stanął Robert Czarnecki.

 

 

 


Dla mnie to był przede wszystkim bardzo udany powrót do regularnego ścigania, i to w nowej, bardzo wymagającej klasie – mówi Czarnecki. – Weekend zacząłem więc od przyzwyczajania się do auta, które zostało przekonstruowane zgodnie z nową specyfikacją. Efektem tego jest inne zachowanie samochodu na torze, a co za tym idzie ograniczenie możliwości poprawiania błędów kierowcy. Wielu rzeczy musiałem się uczyć praktycznie od nowa. Ale za to w klasie SuperCars Light rywalizacja jest wyjątkowo wyrównana i emocjonująca. Przez całe zawody mieliśmy zaciętą walkę w całej stawce i myślę, że dla kibiców było to świetne widowisko. Daje się zauważyć bardzo wysoki poziom umiejętności zawodników oraz bardzo dobrze przygotowane auta, co zapowiada ciekawą rywalizację w całym tegorocznym sezonie.

 

 

 

 

Dla mnie były to bardzo udane zawody, bez większych przygód i awarii. Dzięki doświadczeniu i równej jeździe wygrałem półfinał A, a następnie wyścig finałowy. Emocje były do samego końca, bo na 2 okrążenia przed metą, przy próbie wyprzedzenia Subaru, które później zostało wykluczone przez sędziów, uderzyłem w opony zabezpieczające tor i uszkodziłem lewą półoś. Na szczęście udało mi się utrzymać pozycję i ostatecznie wygrać całe zawody. Muszę podkreślić, że miałem idealnie przygotowane auto, co jest zasługą firmy Pro Racing, a podziękowania należą się także moim sponsorom i partnerom, firmom: Silvak, Teng Tools i Komputery do Gier. Podczas kolejnej rundy wraz z całym zespołem będziemy się starali powtórzyć ten wynik!

Po tak emocjonującej inauguracji sezonu kibice i zawodnicy z niecierpliwością czekają na drugą rundę Oponeo Mistrzostw Polski Rallycross, która odbędzie się w dniach 27–28 kwietnia na torze Motopark Toruń.

 

 
Designed by vonfio.de