Home Wyścigi/Race KISIEL RACING NA NURBURGRING
KISIEL RACING NA NURBURGRING Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 lipca 2012 14:05

 

 

18-latek na Nürburgringu


W nadchodzący weekend zespół Kisiel Racing wystartuje w czwartej rundzie serialu Clio Cup. Tym razem barwy rodzinnego zespołu będzie reprezentował tylko jeden kierowca – Jan Kisiel, jeden z najzdolniejszych polskich kierowców wyścigowych młodego pokolenia.

 

ZOBACZ TAKŻEKISIEL RACING NA RED BULL RING


PRZECZYTAJ TEŻ;   ŚCIGAŁEM SIĘ NA NURBURGRINGU

 

Jego ojciec – Robert musiał zrezygnować ze startu ze względów zawodowych.

- Bardzo żałuję, że nie będzie mnie z Jaśkiem w ten weekend, ale zatrzymały mnie w Warszawie bardzo ważne sprawy biznesowe – powiedział Robert Kisiel. – Szkoda tym bardziej, że znam Nürburgring i mógłbym na miejscu sporo pomóc Jaśkowi. Będziemy w kontakcie telefonicznym. Chyba nie muszę mówić, jak bardzo będę przeżywał jego starty będąc z dala od toru.

 


Jan Kisiel został 14 lipca 18-latkiem i bardzo chciałby sprawić sobie prezent urodzinowy, stając na podium, być może tym najwyższym…

- Przed nami bardzo ważny weekend, kto wie, czy nie decydujący dla rozstrzygnięć w sezonie – mówi Jan Kisiel. – Przed nami półmetek sezonu, a po wyścigach na Nürburgringu pozostaną już tylko 3 rundy. Jesteśmy na torze już od poniedziałku. We wtorek odbyła się sesja testowa, w której sporo pojeździliśmy w różnych warunkach. Pogoda nam sprzyjała, bo rano tor był mokry i jeździliśmy na oponach deszczowych. Po południu tor wysechł i mogliśmy wypracować ustawienia na suchą nawierzchnię. Mogę więc śmiało powiedzieć, że jesteśmy dobrze przygotowani do tego weekendu. Żadne warunki nie powinny nas zaskoczyć. Chcemy zdobyć na Nürburgringu możliwie jak najwięcej punktów, bo nasz plan wciąż zakłada walkę o tytuł mistrzowski.


Sponsorem głównym zespołu jest firma Sky Poland – Aircraft & Helicopter Charter - firma działająca w branży dyspozycyjnego transportu lotniczego. Przygotowaniem i obsługą samochodów zajmuje się polska firma Waab Garage z Mrowina koło Poznania.


Więcej informacji na stronach internetowych:    www.kisielracing.pl,   www.cliocup.cz

 

Zdjęcia; Kisiel Racing

 

 
Designed by vonfio.de