Home Imprezy/Events POZNAŃ MOTOR SHOW
POZNAŃ MOTOR SHOW Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 30 marca 2014 09:51

 

POZNAŃSKI MOTOR SHOW WRACA DO GRY.

 

Był taki czas, że obecność na targach samochodowych w Poznaniu była obowiązkowa dla wszystkich, importerów związanych z branżą, firmy motoryzacyjne z Polski, dealerów i oczywiście dziennikarzy. Potem było niestety gorzej, ale... wraca stare. Powoli, ale wraca. Na tegorocznym Poznańskim Motor Show listy obecności ewidentnie się wydłużyły. W halach wystawowych pojawiły się premiery, nie tylko dealerskie.

 

 Wiele firm zorganizowało konferencje i spotkania dla przedstawicieli branży motoryzacyjnej, a i brać dziennikarska dopisywała się do coraz dłuższej listy akredytacyjnej. Mieliśmy okazję podziwiać nie tylko produkty importerów, ale także możliwości naszych tunerów, firm produkujących akcesoria, części, bądź specjalne felgi.

Na stoisku Forda spotkaliśmy użytkowe i piękne samochody z linii Tourneo.


 

Citroen promował lokalnych dealerów, ale zaprezentował całą gamę aut,szczególnie z linii DS. Naszą uwagę zwrócił piękny DS3. Pani Marta Turska z Citroen Polska zdradziła nam, iż model DS3 można sobie konfigurować w internecie. Zaprezentowano także C4 Picasso w wersji 5 i 7 miejscowej.

 

 

Zajrzeliśmy także na stoisko Rolls Royce. Tam można było podziwiać Phantoma, Dropheada i Wrighta, czyli nieco tylko mniejsze coupe.

 

 

Na stoisku Hondy mieliśmy zarówno samochody, jak i motocykle. Nowością jest Honda Civic Tourer.

 

 

 

Mercedes dysponuje bardzo dużą gamą modeli osobowych jak i użytkowych. Auta klasy A i C są niesamowicie piękne. Teraz wprowadzono i po raz pierwszy zaprezentowano nową klasę GLA.
Zaprezentowano też G klasę sześciokołową w wersji AMG, luksusowo wyposażoną.

Odbyła się też impreza wręczenia nagród Dekry, na której Mercedes zdominował inne marki odbierając wiele nagród, w tym dla najlepszego auta roku. 

Peugeot 308 zdobył prestiżową nagrodę Car of The Year. Koncern zaprezentował nowe wersje modeli 3008 i 5008. Zaprezentowano również sportowy model RCZ-R z najmocniejszym silnikiem w historii marki o mocy 270 KM z o pojemności 1,6 litra.

Przedstawiciel koncernu Tomasz Mucha poinformował nas, iż Peugeot wraca do Rajdu Dakar.

 

Grupa FIAT-a promowała piękną sportową Alfę Romeo 4C, oraz terenowe auta marki JEEP poprzez stworzenie wymagającego toru off-roadowego w hali, gdzie każdy mógł spróbować swych sił. W kolejce do przejazdu stało dużo młodzieży i… pań.

 

Porsche miało premierę najnowszego małego SUV-a o nazwie Macan. Powraca również Targa. 

Audi zaprezentowało całą gamę aut w najszybszej wersji RS. Silniki o mocach aut wyczynowych włożone do „taksówek”... to jest to! 

Tomasz Tonder z Volkswagena zdradził nam, iż VW będzie miał w tym roku aż sześć premier. Już za chwilę będziemy mieli premierę Polo.

 

VW XL1 to auto koncepcyjne, ale właśnie wchodzi do produkcji. Zużycie paliwa około 1 l/100 km.

 

 

Seat pokazał nowego Leona Cupra, najbardziej sportową wersję auta rodzinnego i wszystkie inne modele w najnowszych odsłonach. Naszą uwagę zwrócił największy pojazd marki, van Alhambra. Duży i pojemny. Był też nowy wyczynowy Leon, który będzie rywalizował w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych.

 

 

Infiniti także pojawiło się z całą gamą swych samochodów. W szczególności zwróciliśmy uwagę na niezwykle piękny, najnowszy model sedana Q50. 

Był także Lexus i Toyota, zaprezentowali wszystkie znane pojazdy, ale w nowych odsłonach.

Skoda zaprezentowała koncepcyjną czterodrzwiową Fabię Coupe, oraz modele RS i piękne kombi w nadwoziu Rapid.

 

 

Octavia RS - nie tylko prędka, ale także bardzo ładna.

 

Hyundai promował najnowsze sportowe auto Genesis, oraz inne modele w nowych odsłonach.


Kia pokazała nową, piękną wersję modelu Soul i całą gamę aut w nowych wersjach. Firma pokazała także auto koncepcyjne.

 

 

Mitsubishi pokazało zapowiadane już auta w wersjach hybrydowych, Outlander PHEV, a także osobowe. Czekamy także na nowe Lancer EVO.
Po ilości samochodów i wersji, oraz po licznej obecności zwiedzających należy wnosić, że kryzys w sprzedaży samochodów osobowych powoli mija. Na razie powoli, ale w rozmowach przedstawiciele wszystkich marek byli w pewnym sensie optymistami. My życzymy jak najlepszej sprzedaży.

 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski i Grzegorz Traczewski

Zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

 

 
Designed by vonfio.de