Home SPORT
SPORT
RAJD DAKAR TRWA W ARABII SAUDYJSKIEJ Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 10 stycznia 2021 07:23

 

RAJD DAKAR NA PÓŁMETKU

 

 

231 pojazdów (78 motocykli, 14 quadów, 56 samochodów, 49 pojazdów lekkich i 34 ciężarówki) z 286, które wystartowały tydzień temu w Dżuddzie dotarły do dnia przerwy w Dakarze w mieście Ha’il. Kolejne 26 pojazdów wycofało się z rywalizacji, ale powróci na trasę w formule Dakar Experience. Nie będą one uwzględniane w klasyfikacji generalnej. 

 

Więcej…
 
DAKAR NA STARCIE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 03 stycznia 2021 07:58

 

 

DAKAR 2021

Dotyk pustyni

 

W centrum uwagi

 

 

W Arabii Saudyjskiej nie ma miejsca, z którego byłoby daleko na pustynię. Wystarczy wyjechać parę kilometrów z Dżuddy, aby znaleźć piaszczyste, pustynne szlaki, w sam raz nadające się na pierwszą potyczkę dla uczestników Dakaru. Ale z pierwszego dnia 43. edycji supermaratonu, jego uczestnicy bardziej zapamiętają zapewne ceremonię startu na terenie stadionu imienia Króla Abdullaha. 498 kierowców i pilotów w 286 pojazdach uśmiechało się do obiektywów kamer po badaniu technicznym i administracyjnym.

 

 

 

Więcej…
 
AUDI NA DAKAR Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
niedziela, 13 grudnia 2020 12:46

Projekt Dakar: fabrycznym zespołem Audi będzie
Q Motorsport

     

Audi w roku 2022 po raz pierwszy w swej historii weźmie udział w Rajdzie Dakar, wystawiając tam swój innowacyjny prototyp. Start w tej najtrudniejszej na świecie imprezie rajdowej typu cross-country, zostanie przygotowany w ścisłej współpracy z firmą Q Motorsport GmbH.

 

 

 

Więcej…
 
WKRÓTCE RAJD DAKAR Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
niedziela, 29 listopada 2020 11:53

 

 

 

DAKAR 2021: ZWYCIĘSTWO NA STARCIE

 

 

Często mówi się, że sam udział w Dakarze jest zwycięstwem. Takie poczucie z pewnością będziemy mieli 3 stycznia w Dżuddzie, powiedział David Castera, rozpoczynając prezentację Dakaru 2021. Przygotowania, a w szczególności rekonesans na trasie przeprowadzono w warunkach znaczących ograniczeń w podróżowaniu. Także sam rajd zostanie przeprowadzony w niecodziennych warunkach, przy zachowaniu restrykcjach sanitarnych, które zapewnią wszystkim maksymalną ochronę przed wirusem Covid-19. Ale jak co roku największy rajd świata zapewni kibicom off-roadu wielką porcję emocji, zgodnie z maksymą twórcy imprezy Thierry Sabine’a: "Wyzwania są dla tych, którzy ruszają w drogę, marzenia dla tych, którzy zostają w domu".


 

 

 

Więcej…
 
POLACY Z SUKCESAMI ! Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
poniedziałek, 02 listopada 2020 19:25

 

Polskie sukcesy w Rok Cup Superfinal


Aż 44 polskich zawodników wystartowało w Rok Cup Superfinal, czyli Światowym Finale Roka. Nasi kartingowcy stawali na podium we wszystkich kategoriach, w których rywalizowali na włoskim torze Franciacorta, co oznacza, że dla biało-czerwonych był to najbardziej udany finał serii Rok w 18-letniej historii tej imprezy.

 

 

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 36
Designed by vonfio.de