Home Podróże sentymentalne WYWIAD AUTO-TURYSTYKI
WYWIAD AUTO-TURYSTYKI Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 27 listopada 2014 21:29

 

Wywiad ze Sławomirem Stankiewiczem

 

Dziś coś wyjątkowego. Przedstawiamy sylwetkę pasjonata motoryzacji i twórcę nietuzinkowej firmy Diamentowa Ochrona Lakieru, oraz podróżnika.

Czym zajmuje się Diamentowa Ochrona Lakieru?


DOL zajmuje się detailigiem, jest to zaawansowana forma kosmetyki samochodowej, gdzie każdy element w aucie jest pielęgnowany w szczególny sposób oraz przy pomocy najlepszych kosmetyków samochodowych. Dzięki takim zabiegom auta zachwycają wspaniałym wyglądem, znacznie lepszym niż wtedy, kiedy zostały stworzone.

 

 

Skąd pomysł na firmę detailingową?

Cieszy moje oko dobry wygląd samochodu. Perfekcyjnie lśniący w pełnym słońcu lakier o głębokim odbiciu.
Moje auto zawsze musiało tak wyglądać tylko że nikt nie umiał tego zrobić. Miałem kilka prób powierzenia mojego samochodu osobom, które twierdziły że zrobią „mu dobrze” , jednak nie spotkało się to z moim zadowoleniem. Pokusiłem się również o pomoc poza Polską, to był pierwszy krok w stronę detailingu.
Stwierdziłem że skoro nikt nie umie zadbać w stopniu zadowalającym dla mnie o auto to muszę to zrobić sam. Zresztą należę do tych osób co chętnie się uczą, lubią nowe trudne wyzwania. Od urodzenia miałem sporo zdolności manualnych, a detailing wymaga odpowiedniej ręki oraz dobrego oka. Te cechy oraz mój upór spowodowały to że z mojej pasji stworzyła cię cała branża zwana teraz detailingiem.

Ty też lubisz samochody więc na pewno zdarzyło ci się zwrócić uwagę na 20-30 letnie auto jadące po ulicy z ładnym lśniącym lakierem. Pewnie się pod nosem uśmiechnąłeś i nie odebrałeś tego samochodu jako stary rupieć tylko coś naprawdę ładnego. Tak właśnie działa detailing.

 

Jak długo zajmuje się Pan detailingiem?

Jako pierwszy i przez wiele lat sam rozwijałem ideę detailingu i ochrony lakieru. Dopiero po kilku latach udało się nam zaszczepić nasz pomysł u innych osób. Obecnie to jest już ponad 10 lat jak się zajmuję tym profesjonalnie, a wcześniej to była zabawa weekendowa przez 2-3 lata.

 

Jakie zabiegi możemy przeprowadzić na naszych autach?

Zakres prac jest bardzo szeroki bo większość elementów w samochodzie można poddać odpowiedniej pielęgnacji.

Nie jest to sam lakier, ale całe wnętrza, szyby, zawieszenie, hamulce, silnik itp. Wszystko zależy jak bardzo lubisz swoje auto.


Co najczęściej wybierają klienci?
Najczęstszymi usługami dla samochodów używanych jest pakiet doprowadzenia auta do stanu jak nowy i dotyczy to całego wnętrza i z zewnątrz. Uwierz mi że dobry detailer jest w stanie zrobić tak aby auto używane wyglądało lepiej niż nowe. Zajmuje to wiele godzin naprawdę ciężkiej pracy ale efekt wynagradza nam cały trud jaki w to wkładamy.

 

A co z autami nowymi?

Wszystkie elementy na nowych samochodach możemy poddać odpowiednim zabiegom zabezpieczenia powierzchni, dzięki czemu lakier nie rysuje się tak łatwo, utrzymuje piękny połysk oraz jest chroniony przed czynnikami zewnętrznymi. Wnętrza pojazdu są impregnowane, dzięki temu mniej się brudzą, a w przypadku tapicerki skórzanej hamuje się jej procesy starzenia. Dodatkowo można zabezpieczyć felgi, szyby, czy plastiki. Oczywiście każdy z tych zabiegów jak jest zrobiony przy pomocy dobrych środków wystarczy na bardzo długo.

 

 

Jakich powłok zabezpieczających używa Diamentowa Ochrona Lakieru?
Posiadamy ogromne doświadczenie w ochronie lakieru, dostępnych technologiach i rodzajach powłok. Zawsze testujemy produkty wybierając naszym zdaniem najlepszy produkt.
Na rynku jest kilka dobrych firm, które naprawdę świetnie i długo działają. My zdecydowaliśmy się na oryginalne powłoki ceramiczne Ceramic Pro.
Trzeba jednak uważać ponieważ rynek zalany jest różnego rodzaju kiepskimi produktami, które bardzo często mają mylne lub zbliżone nazwy do produktów wiodących.

 

 

 

Który z ostatnich projektów dał Panu najwięcej satysfakcji?

Przerabiamy auta od naprawdę starych zabytkowych, aż po najnowsze superauta, ale z ostatniego czasu przychodzą mi do głowy trzy projekty. Pierwszy to Mercedes SL190 z 1954 roku, następny to supercar od Jaguara z początku lat 90-tych, model XJ220 prawdziwy biały kruk. Natomiast jako trzecie auto to coś zdecydowanie bardziej świeżego czyli McLaren 650S. Praca przy takich autach wiąże się z dużą frajdą, ale również z ogromną odpowiedzialnością. Właściwe i bezpieczne wykonanie prawidłowego detailingu na każdym samochodzie jest rzeczą niezwykle trudną i wymagającą naprawdę dużych umiejętności i doświadczenia.

 

Z naszej rozmowy wnioskuję, że jest Pan ogromnym pasjonatem motoryzacji. Czy detailing jest jednym elementem tej pasji?

Zajmuję się różnymi rzeczami, ale niewątpliwie mam dwie pasje w życiu. Są nimi motoryzacja i sporty motorowe, oraz podróże.


Czy udaje się połączyć Panu te dwie pasje razem?

Oczywiście! Ostatnio zebraliśmy kilka fajnych aut i pojechaliśmy w Alpy, aby pojeździć po górach i cieszyć się możliwościami jakie dają samochody na alpejskich krętych drogach.

 

 

Są to spontaniczne, czy raczej zaplanowane wyprawy?

Ponieważ w takich wyjazdach bierze udział zazwyczaj kilka aut, to zmuszeni jesteśmy odpowiednio wcześniej zaplanować taką wyprawę oraz zadbać o sprawny bezpieczny i dobrze przygotowany do długiej drogi samochód.
Zdarzają się nam oczywiście takie wyjazdy spontaniczne i mieliśmy już różne przygody które zawsze dobrze się kończyły a my mamy co wspominać.

 

Czy są jeszcze jakieś miejsca, które chciałby Pan w najbliższych czasie odwiedzić samochodem?

Na pewno chciałbym przejechać się drogą śmierci w Boliwii, uważam że będzie to wyprawa, która da mi dobrą lekcję.

Dziękujemy za rozmowę.

 

 

 

 
Designed by vonfio.de