Home Podróże sentymentalne PEUGEOT 308 NA WARMII
PEUGEOT 308 NA WARMII Email
Wpisany przez Mirosław Wdzięczkowski   
wtorek, 31 grudnia 2013 18:00

 

ŚWIĄTECZNIE NA WARMII.

 

Podróżując po naszym pięknym kraju, często staramy się zawita do niezwykle intrygującej krainy, jaką jest Warmia. Tym razem towarzyszem naszym był PEUGEOT 308 HDI.

 

ZOBACZ TAKŻE; PEUGEOT  308 - PREMIERA

 

Francuski koncern zbudował wyjątkowo atrakcyjne auto. Dużo przestrzeni na przednich i tylnych fotelach, obszerny bagażnik i doskonale dopracowane zawieszenie każą domniemywa, iż to samochód do wielkich podróży i wypraw. Tak jest w rzeczywistości. Lecz nasza podróż jest nieco mniejsza, ale przez całkiem intrygujące miejsca.

 

 

 

Zwiedzamy także te, które rzadko odwiedzają turyści. Między Orzechowem a Kurkami przekraczamy rzekę Marózka mostkiem drewnianym. Po te rzeczce z wyjątkowo czystą wodą pływał kajakiem Kardynał Karol Wojtyła.

 

Zamek w Olsztynku, obecnie muzeum i miejskie centrum kultury.

 

 

 

Gietrzwałd to znane Sanktuarium Maryjne. Miejsce cudu z XIX w. Jest tam potężna droga krzyżowa ze stacjami w formie okazałych budowli.

 

 

 

 

Na olsztyńskiej starówce można podziwiać świąteczne światła i dużą oświetlona choinkę. Starówka jak zwykle przygotowana jest uroczyście, a w katedrze mamy ruchomą szopkę.

 

Kościół w Dźwierzutach.

 

Na wschód od Olsztyna jest niewielki, ale znany Pasym z dwoma starymi kościołami, ewangelickim i katolickim.

Niedaleko na północ przejeżdżamy przez Dźwierzuty i docieramy do miejscowości Biskupiec. Również dwa stare kościoły z cegły, duży runek i stary browar.

 

Rynek w Biskupcu.

 

Postument przy kościele w Biskupcu.

 

PEUGEOT 308 HDI doskonale spisuje się zarówno w mieście, jak i w czasie dłuższych podróży. Średnie zużycie paliwa całej podróży to 5,1 litra, a poza miastem nawet 4,7 litra, a można jechać jeszcze dużo oszczędniej. Cóż, to auto przecież jest doskonałym partnerem do podróży i wypraw.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

PEUGEOT 308 - PREMIERA W ŁOMIANKACH

PEUGEOT 3008 W TYŃCU

 
Designed by vonfio.de