Home Wyprawy/Expeditions AUTO-TURYSTYKA W KARKONOSZACH
AUTO-TURYSTYKA W KARKONOSZACH Email
Wpisany przez Adam Janczur   
sobota, 08 lipca 2017 06:24

 

NA DOLNYM ŚLĄSKU

 

Oj dawno nie byliśmy na uroczym i bogatym w zabytki Dolnym Śląsku. Piękna pogoda służyła wyprawie. I jeszcze jedno – doskonałe połączenie drogowe – tak, tak – niegdyś drogi do tamże były koszmarne. Wielogodzinne korki i wąskie drogi były męczarnią dla podróżnych. Teraz autostrady prowadzą wprost spod domu aż do centrum Dolnego Śląska i jeszcze dalej za granicę.Partnerem naszym w wyprawie był nieduży, ale pojemny SEAT IBIZA KOMBI z silnikiem benzynowym 1,4 85 KM.

 

POLUB NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz   YOUTUBE

 

ZOBACZ FILM  - WROCŁAW I

 

 

OBEJRZYJ FILM  -  WROCŁAW II

 

Ze stolicy Autostrada Wolności wprost do Strykowa, tam nową wschodnią obwodnicą Łodzi na południe od Pabianic i jeszcze ponad 200 km nową drogą szybkiego ruchu do Wrocławia. Droga jest piękna i wygodna. Prędko osiągamy WROCŁAW. Wrocław to piękne zabytki, odnowione nabrzeża Odry i bardzo dużo turystów. Nad miastem góruje wieża Sky Tower. To cały kompleks budynków z wieżą, która nieoficjalnie jest określana jako drugi najwyższy budynek w Polsce.

 

OBEJRZYJ FILM  -  WROCŁAW III

 

 

Rynek Starego miasta również pięknie odrestaurowany. Trwa jarmark produktów regionalnych. Nieopodal widzieliśmy chyba pierwszą za granicą restaurację czeską. Nasi południowi sąsiedzi słyną ze słabej kuchni, ale piwo serwowali doskonałe. Za to w pizzerii serwowali wyborną pizzę. Oczywiście największą atrakcją miasta jest piękny batalistyczny i ogromny obraz PANORAMA RACŁAWICKA. To trzeba zobaczyć, multimedialny pokaz robi wrażenie.

 

 

 

Stare miasto jest pełne kościołów i pomników.

 

Obraz Panorama Racławicka jest ogromny i robi wielkie wrażenie.

 

 

 

Z Wrocławia autostradą budowaną jeszcze przed wojną, ale przebudowaną na zachód do węzła Kostomłoty to około 30 km. Około 40 kilometrów na południowy zachód i mamy Bolków z pięknymi ruinami zamku. Warto je zwiedzić wraz z niewielkim muzeum.

 

 

 

Piękne drogi prowadzą wprost do Jeleniej Góry. Tam na przedmieściach jest piękny i atrakcyjny Hotel Osada Śnieżka. Niedaleko w górach uwagę przyciąga uroczy ogród japoński. Karpacz to wiele atrakcji, zabytków i nieodległa Śnieżka – najwyższy szczyt w Karkonoszach.

 


 

 

Osada Śnieżka to hotel prawdziwa osada - jest bardzo atrakcyjny, elegancki i gościnny.

 

 

W drodze powrotnej warto zwiedzić Strzegom z potężnym i pięknym kościołem – bazyliką mniejszą, która góruje nad miastem. Już niedaleko do autostrady, a potem już tylko trzy godziny wygodnej drogi i dom. W naszej podróży w cztery osoby godnym partnerem był SEAT IBIZA KOMBI z silnikiem benzynowym, który okazał się wspaniałym i oszczędnym partnerem. Cóż, do coraz bliższego Dolnego Śląska warto wrócić i zwiedzić jeszcze wiele miejsc.

 


 

Tekst, zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski

 


 
Designed by vonfio.de