Home Wyścigi/Race RALLYCROSS W TORUNIU
RALLYCROSS W TORUNIU Email
Wpisany przez Robert Wdzięczkowski   
czwartek, 21 września 2017 16:43

 

Udany start Czarneckiego w Toruniu


Przedostatnia runda OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross, która odbyła się w Toruniu obfitowała w zacięte pojedynki i nieoczekiwane zwroty akcji. Wśród najważniejszych aktorów tego widowiska znalazł się również Robert Czarnecki, które po przerwie ponownie zasiadł za kierownicą MITSUBISHI Lancera najszybszej kategorii SuperCars.

 

ZNAJDŹ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ;   WYŚCIGI BLANCPLAIN W MONZA

 

Dzięki swojej dynamicznej i widowiskowej jeździe Czarnecki zyskał aplauz publiczności licznie zgromadzonej tego dnia na torze Motopark Toruń. Zresztą nie po raz pierwszy zawodnik z Warszawy dał popis umiejętności na swoim ulubionym obiekcie.- „Nie jest tajemnicą, że tor w Toruniu jest moim ulubionym w kalendarzu mistrzostw Polski i nie chodzi tylko o samo ściganie się na tym obiekcie, ale także o atmosferę jaką potrafią wytworzyć tutaj kibice” - tłumaczy Czarnecki.

 

 


A trzeba przyznać, że podczas ostatnich zawodów było co oglądać. Po udanych kwalifikacjach, Czarnecki wystartował w półfinale B i choć aktualny mistrz Polaki Tomasz Kuchar i Dariusz Topolewski byli poza zasięgiem, kierowca czerwono-srebrnego Mitsubishi Lancera stoczył zacięty pojedynek o trzecie miejsce, które oznaczało awans do wyścigu finałowego. Trzeba jednak dodać, że Czarnecki ukończył ten wyścig w „trójce”, mimo przebicia prawej przedniej opony, docierając do mety na feldze.

 


Także finałowy wyścig był bardzo emocjonujący, a Czarnecki ostatecznie ukończył zawody na piątej pozycji. - „ Po udanym występie w półfinale była nawet szansa na podium w końcowej klasyfikacji. Przez kilka okrążeń wyścigu finałowego mieściłem się w trójce, ale na lepszy wynik nie pozwoliły mi problemy z samochodem. Niestety, wystąpiły problemy z zawieszeniem, a i opony, które miałem do dyspozycji w ten weekend, okazały się nie najlepsze. Ale i tak start w Toruniu, po tak długiej przerwie, uważam za udany i teraz zrobię wszystko, aby jak najlepiej przygotować się do następnych zawodów w Słomczynie”.

Ostatnia runda tegorocznego OPONEO Mistrzostw Polski Rallycross odbędzie się 8 października w Słomczynie.

 

 
Designed by vonfio.de