Home Wyścigi/Race WKRÓTCE WYŚCIG 8 h BAHRAIN
WKRÓTCE WYŚCIG 8 h BAHRAIN Email
Wpisany przez Ela Janczur   
niedziela, 30 października 2022 07:05

 

 

 

Inter Europol Competition w ostatniej rundzie sezonu WEC:

Bahrajn na horyzoncie

 

Zbliża się finał tegorocznego sezonu Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, z udziałem polskiego zespołu Inter Europol Competition. Nadszedł więc czas, aby odkurzyć żółto-zielony prototyp z numerem 34 i spróbować powalczyć o jak najlepszy wynik na pustynnej wyspie w Zatoce Arabskiej, u wybrzeży Arabii Saudyjskiej. Zespół jest już w ostatniej fazie przygotowań do finału sezonu w Bahrajnie, gdzie trio Kuba Śmiechowski, Alex Brundle i Esteban Gutierrez pokaże się na torze podczas wyścigu po raz ostatni w tym roku.

 

 

POLUB NAS NA YOUTUBE oraz  FACEBOOK


 

 

 

Dramat załogi #13 w Portimão


Szczęście było tak blisko… Trio #13 przyjechało do Portimão w roli zdecydowanych faworytów do tytułu mistrzowskiego w European Le Mans Series 2022, z 19-punktową przewagą nad rywalami z zespołu Cool Racing. Załodze Inter Europol Competition wystarczała do pełni szczęścia szósta pozycja na mecie wyścigu, niezależnie od tego, co osiągną rywale.

 

 


 

Po trzykrotnym zajęciu drugiego miejsca w serii w przeszłości, w zespole panowało przekonanie, że tym razem to musi się udać. Tak się jednak nie stało. Kontakt z prototypem LMP2 i późniejszy defekt układu kierowniczego wyeliminowały Ligiera #13, gdy do końca wyścigu i sezonu pozostało mniej, niż 15 minut. Niestety, oznaczało to koniec szans na pierwsze miejsce w końcowej klasyfikacji sezonu ELMS i tytuł mistrzowski. Pomimo oczywistego i wielkiego rozczarowania, zespół, w tym oczywiście załoga #13, mają wszelkie powody do dumy ze swoich wcześniejszych trzech zwycięstw, po pechowym początku sezonu. Podobnie, w mistrzostwach LMP2 tempo załogi było bardzo dobre. Trzydzieści punktów zdobyte w dwóch ostatnich wyścigach pozwoliło na znaczący awans w końcowej klasyfikacji sezonu.

 

 

 

 


Spojrzenie w przyszłość


Flaga w czarno-białą szachownicę w Portimão oznaczała koniec wyścigu i sezonu ELMS, ale nie koniec zajęć dla zespołu. Po zakończeniu ścigania w European Le Mans Series, team spędził na południu Portugalii jeszcze trzy pracowite dni testowe.

 

Dotychczasowy kierowca w załodze LMP3 Amerykanin Charles Crews otrzymał szansę poprowadzenia prototypu LMP2. Zespół miał okazję, aby przetestować różnych kierowców – byłych, obecnych i być może przyszłych, zarówno w kokpitach maszyn LMP2, jak i LMP3.

 

Sześciu kierowców testowało prototyp LMP2, a dziesięciu samochody LMP3, podczas gdy zespół analizował różne możliwości skomponowania przyszłych składów załóg na Asian Le Mans Series 2023, a także inne serie i kolejne sezony wyścigowe.

 

 

 

 

A teraz Bahrajn


Po znakomitym występie na torze Monza w lipcu, gdzie Kuba, Alex i Esteban zapewnili sobie najlepsze w sezonie czwarte miejsce na mecie czwartej rundy Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA, wyścig w Fuji w Japonii okazał się trudniejszy. Teraz, w ostatniej rundzie mistrzostw w Bahrajnie, zespół dołoży wszelkich starań, aby zakończyć sezon dobrym wynikiem.

 

 

Harmonogram weekendu 8h of Bahrain, szóstej rundy WEC

 

Czwartek, 10 listopada 10.15 Trening 1

16.30 Trening 2

Piatek, 11 listopada 09.00 Trening 3

15.10 Sesja kwalifikacyjna

Sobota, 12 listopada 12.00 Wyścig (8 godzin)Wszystkie godziny wg CET (czasu środkowoeuropejskiego) 

 
Designed by vonfio.de