Home Podróże sentymentalne AUTO-TURYSTYKA W TORUNIU
AUTO-TURYSTYKA W TORUNIU Email
Wpisany przez Adam Nurzyński   
niedziela, 13 września 2015 05:27

 

TIGUAN W TORUNIU

 

Jeden z ciekawszych małych SUV-ów na rynku VOLKSWAGEN Tiguan - OBEJRZYJ FILM, nie wypada nie pojechać nim choćby na małą wyprawę. My dostaliśmy takie auto z napędem na dwa koła, więc zdolności terenowe siłą rzeczy ma ograniczone, ale.... po autostradzie i owszem. Tak więc wybraliśmy się do starego grodu nad Wisłą, Torunia, który ma jeden z najciekawszych widoków na starówkę od strony rzeki, oraz ... Kopernika, który trzyma piłkę siatkową w ręku zamiast globusa.

 

ZOBACZ TEST -  VOLKSWAGEN TIGUAN

 

Volkswagen Tiguan był z typowo autostradowym silnikiem benzynowym z wtryskiem bezpośrednim 1,4 TSI Bluemotion 160 KM przy 5800 obr/min i 240 Nm przy 1500-4500 obr/min. Na autostradzie pali niedużo, ale w mieście nie jest mistrzem ekonomii przy ciągłych zatrzymaniach i przyspieszaniach.


PRZECZYTAJ TAKŻE;  AUTEM PRZEZ ŚWIAT - PORADNIK

 

 

 

 

Dlatego wybraliśmy się nieco dłuższą drogą, ale szybszą, bo autostradową przez Stryków do Torunia. A gród Kopernika przyciąga wprost magicznie swą odnowioną starówką i licznymi doskonałymi lokalami gastronomicznymi oraz imprezami. Pod koniec sierpnia zawsze jest festiwal światła na starówce i nad rzeką. Firma Lenkiewicz sprzedaje natomiast wyborne lody, tak duże, iż trudno zjeść.

Drogi tam dobre, większość odnowionych, więc VOLKSWAGEN TIGUAN jako autostradowy połykacz kilometrów spisywał się doskonale.

Zobaczcie naszą fotorelację;


 

 


 

 

 

Takich koncertów na ulicach jest wiele.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ;   VW TIGUAN - PREMIERA

 

Serce Tiguana to nowoczesny silnik z modnym downsizingiem.

 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

SEAT LEON FR W TORUNIU I CIECHOCINKU

AUTO-TURYSTYKA W BYDGOSZCZY

VOLKSWAGEN GOLF W ZAMIECI ŚNIEŻNEJ

 


 
Designed by vonfio.de