Home Relacja/Stories MOTO SPORT&TUNING SHOW - RELACJA
MOTO SPORT&TUNING SHOW - RELACJA Email
Wpisany przez Grzegorz Traczewski   
niedziela, 24 maja 2015 11:12

 

NIEMOŻLIWE STAŁO SIĘ MOŻLIWE

 

Najpierw był pomysł. Potem, bardzo szybko rozpoczęła się realizacja. Jak to bywa, grono wątpiących w sukces rosło z dnia na dzień. Jakże się jednak zdziwili, gdy w hali pojawiły się pojazdy reprezentujące wszystkie dziedziny motosportu, a wraz z nimi znamienici goście.

 

ZOBACZ FILMY;

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - I

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - II

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - III

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - IV

 

Trzydniowa impreza zgromadziła rzesze fanów i pasjonatów nietuzinkowej motoryzacji. Hala wystawowa MT Polska w Warszawie przy ul. Marsa zgromadziła auta, a nawet potwory o mocach aż do 1500 KM, jak Nissan GTR - przeznaczony do bicia rekordu prędkości. Tak! I pobił ten rekord w oficjalnym teście w Polsce na autostradzie osiągając 416 km/h. Z tyłu hali wystawowej zagospodarowano duży parking na miejsce pokazów driftingu i jazdy na dwóch kołach. Driftowały nawet ciężarówki.

 

ZOBACZ TEŻ FILMY;

 

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - V

 

MOTO SPORT&TUNING SHOW  - VI

 

 

W sumie zgromadzono ponad 130 aut i motocykli, oraz prototypy reprezentujące wszystkie dziedziny motosportu. Najnowsze rajdówki przywiózł Filip Nivette – Fiestę R5 i Łukasz Włoch – pucharowy Opel Adam. Były auta dakarowe Grzegorza Barana i firmy NAC.

 

 

Imprezę odwiedzili znamienici goście, Karolina Pilarczyk – królowa polskiego driftingu, Tomasz Ciecierzyński Longin i Paweł Bielak, Andrzej Jaroszewicz, Grzegorz Baran - który zaprezentował największe w ten weekend auto - dakarowego MAN-a, Marek Głowacki – twórca i organizator sześciu wystaw Racing Show, których w pewnym sensie kontynuacją jest ta impreza.

 

Od lewej; Łukasz Włoch, Paweł Bielak i Longin Bielak z żoną.

 

Wchodzących na teren wystawy witał Polski Fiat 125p 1600 Monte Carlo, za którym stały legendy motosportu, między innymi Lancia Filvia HF, Alfa Romeo GTV, Fiat 124 Abarth. Miłośnicy rajdów gromadzili się tłumnie przy Fordzie Fiesta R5, którym Filip Nivette świetnie poczyna sobie w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Wsśród aut wyścigowych jedną z głównych ról odgrywał pucharowy Volkswagen Golf, w którym Jędrzej Szcześniak startuje w tegorocznej edycji. Niewątpliwą gwiazdą wystawy była Karolina Pilarczyk i jej różowy Nissan Silvette. Były też auta ekskluzywne takich marek jak Lamborghini, Ferrari i Bentley.Dużą wystawę superaut mieli także znani z tuningu i wynajmu samochodów luksusowych PoTURBOwani.

 

 

Redakcja Auto Plus Radio i TV była licznie reprezentowana na tej wystawie, bo oprócz wspomnianej Karoliny Pilarczyk pojawiły się także Magda Wilk i Jola Żuk. Grzegorz Traczewski przyprowadził też legendarne żelastwo – Volvo P1800S z 1966r. znane z serialu Święty z Rogerem Moorem w roli głównej.

 


 

Iga Dobczyńska – team Green Race Team; „Wystawiamy się tu dwoma autami. Nazwa zespołu wzięła się od koloru mojej Hondy, od której cały zespół się rozpoczął. Kolejna Honda dołączyła wraz z moim kolega, który wprowadził mnie w świat motoryzacji. Poza wystawami udzielamy się na różnego rodzaju akcjach charytatywnych i innych imprezach nie tylko rajdowych, ale zawody na ¼ mili, sprawnościowe i inne. Będę także woziła dzieci w projekcie Bezpieczny Gimnazjalista na Drodze. Razem z chłopakami z zespołu dołożymy wszelkich starań by pociechy były zadowolone”.

 

Organizatorzy przy stoisku ekipy Daft Racing.

 

Marcin Lewandowski – firma Extreme Events; „Jestem wystawcą, na wystawie prezentuję auta, które na co dzień są autami eventowymi. Trzy samochody o zbliżonych mocach, ale całkowicie innych rodzajach napędu. One służą zarówno firmom, jak i osobom prywatnym do zabawy na torze wraz z instruktorami. MotoSport&Tuning Show to impreza z potencjałem rozwojowym, fajne są pokazy, które tu są robione”.

 

Red Grzegorz Traczewski w rozmowie z Magdą Wilk.

 

Jakub Siemczuk – Przewodniczący Koła Młodych Automobilklubu Polski; „Wystawiamy samochody rajdowe, rallycrossowe, motocykle, którymi startujemy w Górskich Mistrzostwach Polski, RSMP, Rallycrossie. Zachęcamy do przybycia na treningi Koła Młodych, gdzie można podszkolić swoją technikę jazdy rajdowej.Treningi odbywają się w piątki od 18.00 do 22.00 na płycie autodromu na warszawskim Bemowie. Pozdrawiamy kibiców! Podziękowania dla organizatorów za uczestnictwo w wystawie”.

 

 

Marek Andrzej Głowacki – wystawca aut elektrycznych Tazzari EV, który jako pierwszy w tym kraju organizował wystawy pojazdów sportowych – International Warsaw Racing Show; „Cała historia zaczęła się w 1997 roku, jednak o dziesięć lat za wcześnie, a pomysł miał śp. Paul Degraetens – były zawodnik ówczesnej F3 z lat 60- tych. Organizatorki zaproponowały mi udział w tej imprezie, bo akurat sytuacja była idealna, ponieważ od 16 marca jestem wyłącznym dystrybutorem marki Tazzari na Polskę. Ponieważ marka produkowana w Italii już od 9 lat, a moje dwa auta są pierwszymi egzemplarzami w kraju. Uważałem, iż w moim interesie jest spopularyzować tę markę w Polsce. Z uwagi na sporą liczbę gości na wystawie na pewno cel osiągnąłem”.

 

 

Tomasz Cicierzyński – wielokrotny rajdowy Mistrz Polski; „Impreza bardzo mi się podoba. Jestem naprawdę zbudowany tym , że dwie młode organizatorki to zrobiły z pasją. Patrząc na tę imprezę twierdzę iż za rok będzie to wystawa na światowym poziomie. Udało się zgromadzić zarówno kultowe auta rajdowe i wyścigowe z lat 70-tych i 80-tych, jak i te współczesne. To ciekawe porównanie, jak zmieniła się technika z biegiem lat. Można zobaczyć także samochody terenowe, także te startujące w kultowym rajdzie Dakar. Cieszą oko samochody współczesne – generalnie luksusowe i mocne. Większość modeli Ferrari, Mercedesa i Porsche, które rzadko się widuje na ulicach. Jeszcze raz ukłony dla organizatorów”.

 

 

Karolina Pilarczyk; "Bardzo fajna inicjatywa, przede wszystkiem dlatego, iż w jednym miejscu mamy prawie wszystkie dyscypliny motorowe. Każdy może obejrzeć jak sa zbudowane samochody od rajdowych, driftingowych, off-roadowych aż po auta luksusowe i prototypy. To też świetna okazja, by porozmawiać z kierowcami, można dowiedzieć się jak zacząć, ile to kosztuje, ile wymaga wysiłku konkretna dyscyplina".

 

 

Anna Maria Maranowska - portal wszpilkachzakierownica.pl ; "Niesamowita ilość zgromadzonych koni mechanicznych, wybitne kobiety jeżdżące w szpilkach i adidasach, przystojni faceci podnoszący poziom adrenaliny kobietom. Ekscytujące przejazdy z Moto cyrkiem, drażniące wzrok i oczy drifty i wywołujące gęsią skórkę pomruki rajdówek - wszystko w jednym miejscu.".


 

Wojciech Krawczyk - Staropolska Rally Team; "Jesteśmy młodym zespołem rajdowym. W zeszłym roku zbudowaliśmy nowy samochód rajdowy Mitsubishi Lancera Evo X w specyfikacji N open. Pierwsze kroki treningowe były w Rally Land u Tomka Kuchara i pod okiem Jakuba Brzezińskiego Colina co zaowocowało pierwszym startem w Barbórce 2014. Wyni był zadowalający - 24 miejsce w klasyfikacji generalnej. Jesteśmy z zaproszenia organizatorek. Jesteśmy załogą Automobilklubu Polski. Moto Show to bardzo fajna impreza, bardzo medialna, zwłaszcza zadowalająca sponsorów. Zapraszamy na Rajd Nadwiślański w naszym rajdowym debiucie".

 

 

Byli także fachowcy o silników o tłoku rotacyjnym  - Wankla.

 

 

 

 

Było moc atrakcji dla zwiedzających, a także dla fachowców. Wystawiały się różne firmy z akcesoriami, oraz z częściami. Byli wystawcy części z Chin. Zaprezentowano także rowery elektryczne sprytnie składane. Zabrakło może jeszcze kilku aut, które mogły by się tu pojawić, ale hala była za mała. Główne organizatorki Ola Maj i Daria Tworek stanęły na wysokości zadania i odwaliły kawał dobrej roboty.


 


 

Tekst; Mirosław Wdzięczkowski i Grzegorz Traczewski

Zdjęcia i filmy; Mirosław Wdzięczkowski


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

POZNAŃ MOTOR SHOW 2015

AUTO NOSTALGIA 2015

 
Designed by vonfio.de