Home Wyprawy/Expeditions HONDA HRV W PODRÓŻY PRZEZ MAZOWSZE
HONDA HRV W PODRÓŻY PRZEZ MAZOWSZE Email
Wpisany przez Adam JANCZUR   
niedziela, 03 kwietnia 2016 04:29

 

HONDA NA POŁUDNIOWYM MAZOWSZU

 

Pewnego, jeszcze zimowego dnia, gdy pogoda bardzo zmienna i wiatry duże, my „Globtrotuary” samochodowe wybraliśmy się na krótką wycieczkę objazdową pa środkowo-południowe Mazowsze. Partnerem naszym został doskonały i wyjątkowy samochód turystyczny HONDA HRV, który spisywał się wybornie.

 

PRZECZYTAJ TEŻ;  HONDA NA PODLASIU

 

 

ZOBACZ NAS TEŻ NA  FACEBOOK oraz  YOUTUBE


Ze stolicy do Grójca dwupasmowa trasa, a potem warto skręcić na południe na trasę nr 728 w kierunku Końskich. Naszym celem były okolice Przysuchy. Po drodze na trasie 728 jest wiele intrygujących miejsc. Mogielnica, Nowe Miasto nad Pilicą, Odrzywół. W Rusinowie jest piękny pałac, do którego zamierzamy wrócić. Przysucha ma mały, ale ciekawy rynek. A kilka kilometrów dalej także jest pałac – Dwór Zbożenna przy drodze nr 12 w kierunku Radomia.

 

 

 

Niedaleko nad Zalewem Domaniowskim jest pałac o tej samej nazwie. Stąd blisko już do Radomia.

 

 

 

HONDA HRV – ZOBACZ TEST


Silnik benzynowy 1,5 litra, wolnossący generuje 130 KM i jest bardzo żywy, wręcz elastyczny. Współpracuje z dobrze zestopniowaną 6-przełożeniową skrzynią biegów. Napęd jest przekazywany na koła przednie. Na razie nie ma możliwości zakupu auta z napędem 4x4.


ZOBACZ FILM  -  HONDA HRV  -  TEST

 

 

 

Przestronność na fotelach przednich jak i tylnych jest duża, a mimo to konstruktorzy wygospodarowali moc miejsca na bagaże. Poza normalnym ustawnym i poręcznym bagażnikiem, pod jego podłogą jest jeszcze bardzo duży, głęboki schowek. Przy krótszych podróżach wystarczy, iż tylko on będzie służyć za właściwy bagażnik, w dodatku bagaże tam nie będą się przesuwać. Pojemność bagażnika to 448 litrów, a po złożeniu tylnej kanapy dostajemy aż 1473 litry. Otwór załadunkowy jest wystarczająco szeroki.

 

 

W radomiu jest pomnik prezydenckiej pary.

 

W Radomiu byliśmy świadkami zakończenia biegu Kazików. Nieopodal przy eleganckim deptaku miejskim jest pomnik Prezydenta Lecha Kaczyńskiego i małżonki.

 

 

Nie całkiem znane rejony kraju są bardzo ciekawe przyrodniczo i krajoznawczo. Warto się wybrać, tak bez specjalnego planu, spontanicznie. Oczywiście podróż powrotna nudną drogą dwujezdniową do emocjonujących nie należała, ale doskonały, nowy wjazd do Warszawy wynagradza wszelkie trudy. HONDA oczywiście okazała się znamienitym partnerem.


 


 

TEKST i ZDJĘCIA; Mirosław Wdzięczkowski


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

HONDA HR-V - PREMIERA

AUTO-TURYSTYKA W BIESZCZADACH


 

 
Designed by vonfio.de