Home Wyścigi/Race HONDA W WTCC 2017
HONDA W WTCC 2017 Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 stycznia 2017 13:49

 

HONDA OGŁASZA SKŁAD ZESPOŁU NA WTCC 2017

 

HONDA z przyjemnością informuje, że w skład jej zespołu fabrycznego w FIA World Touring Car Championship na sezon 2017 wejdą Tiago Monteiro, Norbert Michelisz oraz Ryo Michigami.


ZOBACZ NAS NA FACEBOOK oraz YOUTUBE

 

PRZECZYTAJ TEŻ; NOWE HONDY NSX i TYPE R

 

Ci trzej kierowcy usiądą za sterami najnowszego samochodu wyścigowego Hondy, modelu Civic WTCC, który tej zimy poddano programowi usprawnienia w dziale Honda R&D oraz JAS Motorsport.

 


Dla Tiago Monteiro (40 l.) rok 2016 był najlepszym sezonem w jego karierze w WTCC. Po zwycięstwie na początku sezonu, na Słowacji, został on pierwszym portugalskim liderem mistrzowskiej serii FIA, a cały rok zakończył na 3 miejscu, odnosząc triumf m.in. w swym „domowym” wyścigu w Vila Real. 2017 rok będzie jednocześnie jego piątym pełnym sezonem w zespole Hondy, do którego dołączył w 2012 roku na torze Suzuka, gdzie po raz pierwszy wystartował za sterami Civica WTCC.

Po trzech latach ścigania się za sterami prywatnych Civiców i dwukrotnym zdobyciu WTCC Trophy dla kierowców zespołów niezależnych, na początku ubiegłego sezonu do fabrycznego zespołu Hondy dołączył węgierski kierowca Norbert Michelisz (32 l.). W słynnym „domowym” dla Hondy wyścigu w Japonii, minął on metę jako pierwszy, a dwa pozostałe auta zespołu fabrycznego zajęły wtedy resztę podium. W klasyfikacji kierowców Norbi ukończył ubiegłoroczny sezon na 4. miejscu.

Ryo Michigami (43 l.) zadebiutował w WTCC w sezonie 2016, na torze Twin Ring Motegi, jako czwarty kierowca fabrycznego zespołu Hondy, a więcej doświadczeń za kierownicą tego auta zdobędzie podczas zimowych testów. W 2000 r. był on triumfatorem prestiżowej japońskiej serii mistrzowskiej Super GT za kierownicą Hondy NSX. W tym sezonie Ryo zostanie pierwszym japońskim pełnoetatowym kierowcą WTCC.

Zakończyła się natomiast współpraca Hondy z Robem Huffem, który w ubiegłym sezonie zajął 6. miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców i odniósł debiutanckie zwycięstwo na torze Paul Ricard we Francji.

Tiago Monteiro (zespół Castrol Honda World Touring Car), powiedział: To fantastyczne po raz kolejny być częścią zespołu Hondy. Nie mogę się już doczekać wyzwań, które niesie ze sobą sezon 2017. Wszedłem do zespołu na początku programu WTCC w roku 2012 i miałem jeden cel: zostać mistrzem świata. Cel pozostaje bez zmian. W ubiegłym sezonie byłem bliżej osiągnięcia go niż kiedykolwiek, zajmując 3. miejsce w klasyfikacji kierowców i jako pierwszy Portugalczyk zostałem liderem w serii mistrzowskiej FIA, zaliczając m. in. fantastyczne zwycięstwo na ulicach Vila Real – niedaleko miejsca, gdzie się wychowałem. W zeszłym roku Civic WTCC był lepszy niż kiedykolwiek, podobnie jak zespół i jego praca. Jeśli w roku 2017 będziemy równie dobrzy, a jestem pewny, że tak się stanie, to jesteśmy w stanie zawalczyć o tytuł.”

Norbert Michelisz, Castrol Honda World Touring Car: „Jestem szczęśliwy, mogąc znów ścigać się wraz z Hondą w roku 2017. Dla mnie ubiegły sezon był okresem zapoznawania się z zespołem, jednak już w drugiej jego połowie mocno się rozkręciliśmy i - szczególnie w kwalifikacjach – byliśmy w ścisłej czołówce. Ponadto, do dziś jestem ogromnie dumny ze zwycięstwa w „domowym” dla Hondy wyścigu w Japonii. Myślę, że i zespół i samochód są w doskonałej formie, by mnie wesprzeć w drodze po tytuł mistrzowski – a i ja jestem gotów, by tak się stało. Mając w zespole Tiago i Ryo, z pewnością pokażemy się w tym sezonie z najlepszej strony.”

Ryo Michigami, Honda Racing Team JAS: „Jako Japończyk jestem niezwykle dumny, że dostałem szansę reprezentowania właśnie japońskiego producenta w mistrzostwach świata. Jestem świadomy, że to dla mnie wielkie wyzwanie i mam zamiar wykorzystać doświadczenie, jakie zdobyłem w całej swojej karierze w Japonii. Jestem gotów walczyć o zwycięstwa i sprawić, by ten sezon okazał się szczytowym punktem mojej kariery wyścigowej. Wraz z Hondą, JAS Motorsport, Tiago i Norbim zrobimy wszystko, żeby to osiągnąć. I z góry chciałbym podziękować wszystkim za wysiłki i wsparcie w roku 2017”

Masashi Yamamoto, dyrektor generalny Motor Sports Division, Honda Motor Co., Ltd.: „Z radością będziemy kontynuować współpracę z Tiago Monteiro i Norbertem Micheliszem – jednymi z najlepszych kierowców w wyścigach aut turystycznych – oraz z Ryo Michigami, którego serdecznie witamy w zespole jako pierwszego japońskiego kierowcę, który będzie reprezentował nas w tym sezonie. Ma za sobą długą i pełną sukcesów karierę w Japonii i jesteśmy przekonani, że wykorzysta swój potencjał. Mając tak dobrych kierowców i dopracowanego przez zimę Civica WTCC, mamy zamiar walczyć w tym roku o zwycięstwo zarówno w klasyfikacji kierowców, jak i producentów. Na koniec chciałbym serdecznie podziękować Robowi Huffowi za jego ogromny wkład w sukces zespołu HONDA w roku 2016 i życzyć mu wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;

 

MISTRZOWIE LEWEGO ZAKRĘTU


 
Designed by vonfio.de