Home Podróże sentymentalne MERCEDES VITO W ŁÓDZKIEM
MERCEDES VITO W ŁÓDZKIEM Email
Wpisany przez Adam Nurzyński   
piątek, 03 kwietnia 2015 04:05

 

 

VITO W CENTRALNEJ POLSCE

 

Na początku podeszliśmy do niego z pewną dozą nieśmiałości. MERCEDES BENZ VITO Tourer z silnikiem wysokoprężnym tylko 1,6 okazał się doskonałym partnerem do współpracy w długiej podróży. Średnie zużycie paliwa na poziomie poniżej 6 litrów. Z marszu mógłby rywalizować w konkursie MERCEDES BENZ VAN ECONOMY. My wybraliśmy się w okolice Łodzi.

 

 

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ;   VITO TOURER - TEST

 

ZOBACZ FILM   -  MERCEDES VITO TOUTRER - TRST NA AUTO-TURYSTYKA.PL

 

Ze stolicy prowadzi wygodna Autostrada Wolności. W Strykowie zjeżdżamy w kierunku Łodzi, a po chwili już mamy skręt na Aleksandrów Łódzki. Ruch dość duży, ale korków nie ma. Mercedes jest tak wygodny, iż nawet po dwóch godzinach nie czujemy żadnego zmęczenia. Przy wylocie z Aleksandrowa Łódzkiego na Poddębice mamy ciekawy podmiejski bazar, gdzie za naprawdę małe pieniądze możemy nabyć wiele produktów wprost od producentów. Kupujemy więc dużo jabłek po 50 gr/kg by zjeść na złość Putinowi. Dalej w połowie drogi do Poddębic na przeciwko baru mamy mini muzeum kultury technicznej. Maszyny, stare ciągniki i samochody ciężarowe przyciągają naszą uwagę, podobnie jak mini wiatrak.


 

PRZECZYTAJ TEŻ;    NOWY SALON UŻYTKOWYCH MERCEDESÓW

 

 

 

W Poddębicach ma my dwa ciekawe kościoły, jeden jest położony pięknie na wzgórzu. Odnowiony duży rynek przydaje blasku miasteczku. Droga na południe na Sieradz jest prosta i przyjemna. Wkrótce jesteśmy w Sieradzu. To dość duże miasto, ma również odnowione centrum, oraz nieopodal duży, elegancki kościół z cegły. Droga powrotna to jazda po raz pierwszy nowo otwartą autostradą z Wrocławia do Łodzi. Autostrada kończy się na południowy wschód od Łodzi w okolicach Tuszyna, wpadając do słynnej jedynki biegnącej z północy na południe. Na niedużym kawałku koło Łodzi jedynka nie jest skończona jako obwodnica i główny ruch jest przez miasto. Ale budowa obwodnicy trwa i jest mocno zaawansowana.

 

ZOBACZ TEŻ;  MERCEDES V W SIEDLCACH

 

MERCEDES BENZ VITO Tourer okazał się dobrym kompanem do długiej wieloetapowej podróży. Wygoda, przestrzeń, duży bagażnik, osiem miejsc czynią z niego dobrego partnera do wypraw i wszelkiej turystyki motoryzacyjnej. Zobaczcie naszą relację.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 

Tekst i zdjęcia; Mirosław Wdzięczkowski

 

 

PRZECZYTAJ TAKŻE;

 

MERCEDES V - PREMIERA

 

STACJA MERCEDES 2014

 

MERCEDES ATEGO - PREMIERA

 

 

 

 

 
Designed by vonfio.de